top of page

10 KARAKÖY ISTANBULAçıldığı günden beri misafirlerine gastronomi, eğlence, tasarım ve sanatla iç içe bir konaklama deneyimi sunan 10 Karaköy Istanbul’u Genel Müdür Eylem Atalay’dan dinledik.Karaköy sizin için ne ifade ediyor?


Beni en çok tarihi ve hikayesi etkiliyor. İstanbul Boğazı ile Haliç’in buluştuğu bu nokta şehrin en eski bölgelerinden biri. 10 Karaköy’ün binası da 18. yüzyıldan kalma... Balıklı Rum Hastanesi’nin ilk binası burası, o dönemde Gemiciler Hastanesi diye anılıyormuş. 19. yüzyılda finans merkezi haline gelen Karaköy, şimdilerde ise şehrin parlayan yıldızı.


10 Karaköy Istanbul bu tarihi bölgeye neler katıyor?


Bina en son bir iş hanıydı ancak harabe haldeydi. 2014’te butik konseptte bir otele dönüştürüldü. İç mimarımız Sinan Kafadar binanın aslına ve hikayesine sadık kalan bir iç tasarım yarattı. Şu anda genç, entelektüel ve kaliteli bir turist profilini ağırlıyoruz. Otelimizde sanat sergilerine ev sahipliği yapıyoruz, terasımızda canlı müzik performansları organize ediyoruz. Tüm bunlar İstanbulluları Karaköy'e çekiyor.


Karaköy’deki en favori mekanlarınız neler?


Herkes gibi son zamanlarda favori spotum Galataport. Uzun zamandır heyecanla beklediğimiz bir projeydi ve nihayet açıldı. Beklentilerimizin üzerinde, gerçekten çok keyifli, çok canlı ve güzel bir yer oldu. En bilindik turistik duraklar ve elbette 10 Karaköy’den sonra Karaköy’de en sevdiğim yerler arasında Fransız Pasajı, Bankalar Caddesi, modern meyhane MaNa ve antikacı dükkânı Oldies Goldies geliyor.Comments


bottom of page