top of page

Jo Malone London bahar coşkusunu Yasemin Özilhan ile kutluyor.Birçok alanda başarılı projelerle görmeye alıştığımız Yasemin Özilhan, Jo Malone London ile uzun süredir devam eden bir iş birliği içerisinde... Güneşin ısıttığı Akdeniz şehirlerindeki bahar coşkusundan ilham alarak tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen kokulardan oluşan yeni Blossoms Koleksiyonu da hemen favorileri arasına girmiş. Akdeniz sahillerindeki tesadüfi bir keşiften ilham alınarak yaratılmış, sıcacık çiçeksi bir koku olan Sea Daffodil güneşli günlerin berraklığını anımsatırken; ylang ylang notalarının ışıltısı, vanilya sıcaklığı ve sandal ağacı özleri ortaya çıkıyor. Bitter Mandarin, Akdeniz’de geçen bahar akşamlarının kaygısız havasının ruhunu yansıtıyor. Bir Jo Malone London klasiği olan Silk Blossom’ın çocukluğunun bahar aylarını ve mutlu anıları çağrıştırdığını söyleyen Özilhan’la Jo Malone London işbirliğinden iş hayatı ve stiline uzanan keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.İstanbul’un yoğun şehir rutininde, güneşin içimizi ısıttığı bu günlerde en çok nelerden ilham alıyorsunuz?

Ben her zaman ilhamımı doğadan aldım. Baharda artan yeşile yakın olmayı seviyorum. Güneş ile ısınan havayla birlikte yeşillerin, çiçek kokularının şehre taşınması, baharla birlikte hem şehrin hem doğanın hareketlenmesi bana ilham veriyor. Evde bu hissi yaşayabileceğim güzel bir bahçemiz de var. Bahçeye çıkıp ağaçlara, doğaya yakın olmak bile beni mutlu etmeye yetiyor.


Bahar aylarında özellikle giymeyi tercih ettiğiniz renk veya desenler neler?

Ben olduğum gibi görünen bir insanım. Evde farklı, dışarıda farklı bir görüntüm yok. İkisi birbirine paralel bir sadelikte. Yorgun ve enerjisi düşük görünmekten genel olarak hoşlanmam zaten. Enerjim yüksek olmalı. Baharda doğayla beraber ben de canlanıyorum. Çiçekler gibi ferah ve neşeli renkleri tercih ediyorum.İş, aile ve sosyal hayatınızı nasıl dengede tutuyorsunuz?

Bir anne olarak hayat zaten çocukların programına göre şekilleniyor. Onlardan uzak kalmayacak şekilde günlerimin geri kalanını şekillendiriyorum. İş hayatım bir mesaiye bağlı olmadığı için esnek çalışıyorum. Evde olduğumda en çok sevdiğim şey tabii ki ailemle vakit geçirmek, çocuklarımla oyun oynamak. Zaten en yakın arkadaşlarım onlar benim.


Jo Malone London ile uzun süredir devam eden bir iş birliğiniz var. Jo Malone London’a dair kendinizi yakın hissettiğiniz ve sevdiğiniz ögeler neler?

Jo Malone London markasının beni en çok etkileyen yönü, anlara ve duygulara odaklı ürünler çalışması. Aynı zamanda deneysel ve sürprizlerle dolu bir yanı var. Doğadan ilham alan ürünleri, sofistike duruşu, zamansız ve şık olması en sevdiğim tarafları...Size baharı en çok çağrıştıran çiçek hangisi?

İpek ağacı çiçeğinin yumuşak ve sakin kokusunu çok seviyorum. Jo Malone London Blossoms koleksiyonunda bu çiçeğin kokusunu yakalamam benim için de sürpriz oldu. Bana her zaman baharın gelişini anımsatıyor!Jo Malone London ‘Blossoms’ koleksiyonundan favori kokunuz hangisi? Bu koku size neleri çağrıştırıyor?

Aslında Blossoms Koleksiyonunun tamamı favorim. Akdeniz’den ilham alması beni çok etkiledi. Baharın coşkusunu ve çiçeklerin sıcacık şehri renklendirmesini o kadar güzel yansıtıyor ki! Silk Blossoms kokusu içeriğindeki ipek ağacı çiçeği her kokladığımda beni bambaşka anılara götürüyor. Çocukluğumun bahar aylarını, açık havada kurulan sofralara eşlik eden kahkahaları ve mutlu anları çağrıştırıyor.

 

Genel Yayın Yönetmeni/Editor in Chief: İrem Bakic & Selim Can Çelik

Online İçerik Yöneticisi/Digital Content Manager: Gökhan Oğuz Ünal

Fotoğraf/Photography: Mustafa Nurdoğdu

Fotoğraf Asistanı/Photography Assistant: Cengizhan Ergün

Styling: Naz Bileydi Yenigün

Stying Asistanı/Styling Assistant: Nida Kuşdoğan

Saç/Hair: Nesrin Can

Makyaj/Makeup: Hazal Öçal

Makyaj Asistanı/Makeup Assistant: Şeyma Erikçi

Prodüksiyon/Production: Müge Sarıoğlu

Prodüksiyon Asistanı/Production Assistant: Bilun AtikkanComentários


bottom of page