top of page

Begüm Khan x Guerlain

Guerlain’in parfüm sanatına duyduğu aşk bu sefer Begüm Khan’ın harikalar dünyası ile buluşuyor. Yetenekli sanatçılar ve usta zanaatkarlarla kurduğu yaratıcı ortaklıklarla bilinen Fransız parfüm, kozmetik ve güzellik markası Guerlain; genç Türk mücevher tasarımcısı Begüm Khan ile güçlerini birleştirerek, ikonik parfüm şişesi ‘TheBeeBottle’ı yeniden yorumladı.

Altın kaplama bronz üzeri değerli taşlarla süslenen ve adeta bir sanat eserini andıran tasarım; Guerlain’in meşhur kraliçe arısını, Begüm Khan’ın hayaller diyarından dört görkemli orkide yaprağıüzerine konduğu anı ölümsüzleştiriyor. Doğu ve Batı’nın kusursuz işbirliğini gözler önüne seriyor.

İstanbul’daki tarihi atölyesinde el emeğiyle üretilen her bir detay, zanaatkarların usta dokunuşlarıyla hayat bulduktan sonra Guerlain atölyelerinde Begüm Khan mücevherleriyle süsleniyor ve şişenin boyun kısmındaki ince altın ipliklerle taçlandırılıyor. Şişenin içindeki özel koku, Akdeniz kıyısındaki yeşillikler arasında geçirilen güneşli bir günü anımsatıyor. Üst notalarında taze mandalina ve bergamot, alt notalarında sandal ve sedir karışımından oluşan Eau de Parfum; kalp notalarında ise incir yaprağı ve meyvelerinin ferah ve tatlı kokusunu barındırıyor.

TheBeeBottleby Begüm Khan dünyada sadece 15 adet olarak sınırlı sayıda satışa sunuluyor.


Comentarios


bottom of page