top of page

Beyaz Perdeye Aktarılan Hayatlar

Son zamanlarda beyaz perdede, gerek yerli gerek yabancı biyografi filmleri oldukça rağbet gördü. Biz de çekim onayı alan ve çekimlerine başlanan büyük ses getireceği düşündüğümüz yapımları sizin için bir araya getirdik.


Ana de Armas a.k.a. Blonde


James Bond filmindeki performansıyla oldukça ses getiren yeni yıldızlardan Ana de Armas, Netflix'in Marilyn Monroe'nun hayatını konu alan biyografi filmi Blonde için beklentiler oldukça yüksek. Çekimlerine başlanan filmden bazı görüntüler basına sızdı bile. Sosyal medya ve internette Armas'ı görenler genç oyuncuyu role oldukça yakıştırdı.


Rooney Mara as Audrey Hepburn

Audrey Hepburn'e beyaz perdede hayat verecek olan Rooney Mara ise meslektaşı Armas kadar şanslı değil. Filmde oynamasının kesinleşmesinin ardından role hiç uygun görülmeyen Mara'nın yerine izleyiciler Hepburn'e benzerliğiyle bilinen Lily Collins'i uygun gördü. Fakat bu filmlerde, önemli olanın benzerlik değil karakterin hakkını verebilmek olduğunu hatırlatmakta fayda var.


Austin Butler as ELVİS


Genç oyuncu Austin Butler’ın efsanevi Elvis Presley’e hayat vereceği müzikal filmi duymayan yoktur. Filmle ilgili asıl şaşırtan gerçek ise Elvis'i henüz kimse tanımazken onu keşfeden ve piyasaya süren menajeri Colonel Tom Parker'la olan karmaşık ilişkileri. Parker'ı ise filmde usta oyuncu Tom Hanks canlandırıyor.Going Electric with Timothee


Yine bir müzisyenin hayatına mercek tutan Chalamet'li Bob Dylan filmi de onay alan bir diğer biyografi filmi. Aslında pandemiden önce yeşil ışık verilen filmle ilgili Chalamet, bu yapımın süresiz olarak ertelendiğini belirtmişti. Fakat filmin çekimiyle ilgili yeni gelişmelerin olduğundan haberdarız. Yönetmen James Mangold, Dylan'ın filmde yönetici yapımcı olacağını da doğruladı.


Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page