top of page

Cennet Bahçesinde Bulgari

Desen ustası ünlü Yunan moda tasarımcısı Mary Katrantzou ve lüks mücevher markası Bulgari, yeni bir iş birliği ile çarpıcı bir koleksiyona imza atıyor.

Sürekli kendini yenileyen ikonik Serpenti sembolü, bu sefer de değerli mücevherlerin ışığı altında yemyeşil bahçeler, rengarenk çiçekler ve büyüleyici hayvan motifleri ile farklı bir dünyayı önümüze seriyor. Mini kapsül koleksiyon, sınırlı sayıda üretilen dört özel çantadan oluşuyor. Koleksiyonun mücevherlerle süslenmiş her parçası da birer sanat eseri niteliğinde. Bu çok özel birliktelik için seçilen çok yönlü ve etkileyici çantaların sapı, Mary Katrantzou ve Bulgari’nin daha önceki iş birliğinde yer alan çantalardaki kusursuz yılanbaşı motifi ile birleşerek yeniden yorumlandı. Mary Katrantzou, bu kapsül koleksiyon için Paris’teki Atelier Montex’in deneyimli zanaatkarları ile çalıştı. Tasarımcı bu koleksiyonu ile doğanın çarpıcı detaylarını üç boyutlu Trompe l'œil işlemleri ve gerçek Haute Couture çalışmaları ile bir araya getiriyor.


Kapsül koleksiyonun ilk parçası: “Serpenti Opulent Garden of Eden.”

2005 yılında Bulgari Heritage koleksiyonunda yer alan efsanevi kolyeden ilham alınarak tasarlanan bu çantada 420’den fazla kristal taş ve 3300 cam parça yer alıyor. Sitrin, ametist, pembe kuvars gibi taşlarla görkemli bir şölen oluşturan bu benzersiz çanta, 120 saatlik bir emeğin sonucu.İkinci parça “Serpenti Tree of Life” üzerinde yer alan 1400’den fazla cam boncuk, 300 kristal ve 410 cam tüp ile sembolik bir hayat ağacını oluşturuyor. Yaşamı, canlılığı ve yeniliği sembolize eden hayat ağacı, beyaz kanvas üzerine işlenerek eşsiz bir tasarıma ev sahipliği yapıyor.Bulgari’nin II Giardino Tropicale, II Giardino Paradiso ve II Giardino Notturno saat serilerinden ilham alan üçüncü çanta “Serpenti Tropical Garden of Eden”, mavi derinin üzerine işlenen renklerle bu büyüleyici bahçeyi çiçek ve kuş motifleriyle canlandırıyor. 105 saatlik bir çalışmanın sonucu olan bu çanta, özenle işlenmiş 1800 dekoratif ögeyi barındırıyor.Siyah arka planı ile “Serpenti Midnight Garden of Eden” koleksiyonun son parçası. Çiçeklerin arasında, güzelliği ve zarafetiyle bilinen tavus kuşu modeline sahip çantanın işlemesinde 1500 cam boncuk, kristal taşlar ve payetler yer alıyor.Koleksiyon, Eylül ayından itibaren Bulgari mağazalarında satışa sunulacak.

Commenti


bottom of page