top of page

CULLINAN STİLİ: Şık, Modern ve bir o kadar özgür…


Dört koldan doğayı kucaklayan Cullinan Belek Hotel, Akdeniz'in eşsiz mavisiyle yeşilini ekolojik mimarisiyle buluştururken; ayrıcalıklı yaklaşımı, konuklarını özel hissettiren kendine özgü stiliyle de seçkin bir yaşam sunuyor.
Şık, modern ve özgür tarzıyla dikkat çeken ‘Cullinan Belek’, Akdeniz’in eşsiz mavisine uzanan yeşil doğasıyla büyüleyici bir konumda yer alıyor. Antalya Belek’te, doğayla barışık ekolojik mimari özelliklerle tasarlanan ‘Cullinan Belek’, dört cephesinden doğayı kucaklayan yapısıyla konuklarını doğanın cömert güzelliğiyle buluşturuyor.


Ekolojik mimarili otel, girişinden itibaren iç mekan ile dış mekan arasındaki muhteşem alan geçişleriyle, her hacimde doğanın içinde olma hissini yaşatıyor.


‘Lagoon’ odaların doğa ile baş başa kalınan dinlendirici atmosferinde kullanıcıların mahremiyetine öncelik verilmiş. Odaların dekorasyonunda da doğanın yansıması nötr tonlar, yeşiller ve kahverengiler kullanılmış. ‘Lagoon’ odalarının doğayla muhteşem kavuşumu mimarisinin doğal taş ve ahşap detaylarıyla vurgulanmış. Romantik, neşeli, modern mozaik zeminli, sanatsal, renkli karakteristik özelliklere sahip, yeşil doğaya veya Akdeniz’in engin maviliğine bakan odalar, sakinlerine rahat, huzurlu ve konforlu bir ortam sunuyor.


Bol doğal ışıkla aydınlanan güneş ışığının tazeleyen enerjisiyle yıkanan Atrium alanı da görkemli tasarımıyla özgürlüğü ve rahatlığı simgeliyor. Farklı stil ve işleve sahip aydınlatmalarıyla göz alan ‘Cullinan Belek’, misafirlerine günün her saati aynı ihtişamı yaşatıyor. Samimi kültürel zenginliği yansıtan ‘Noble Irish Pub’ koyu yeşil, kahve tonları ve mermer detayları, locayı andıran oturma alanları, kendine has dekorasyonuyla sosyalleşme ortamı olarak tasarlanmış. Akdeniz ikliminin doğasıyla uyumlu sıcak renk tonlarının hakim olduğu odaların her biri, rahat ve bohem tarzını modern stille harmanlayarak çok şık yaşam alanları sunuyor. Ahşap ağırlıklı dekorasyonu tamamlayan cam bölmeler, renkleri ve işçiliğiyle mekanı farklı ambiyanslara bürüyor.

Enerji ve dinamizmi sembolize eden canlı renklerin hakim olduğu, etrafı mermer, ahşap masalar, süs eşyaları ve parlak renklerle çevrili rahat oturma alanlı ‘Patisserie’ de yemyeşil bir bahçeye bakıyor. Lüksü ve gücü vurgulayan sütunlu orta duvarı boydan boya kaplayan modern formlu sedirli oturma bölümüyle göz dolduran mekan, çokça vakit geçirilen rahat bir sohbet köşesine dönüşmüş.8.000 metrekarelik alanda konumlanan, doğanın huzur veren renkleriyle tasarlanan ‘C’Espace SPA’ ise özgün mimarili odalarının büyüleyici atmosferiyle unutulmaz, egzotik SPA deneyimi yaşatıyor. Kapalı ve açık havuzlu, panoramik manzaralı, doğal mermer yüzeyli SPA suyun rahatlatan etkisini doyasıya yaşatıyor.Her bölümü farklı Alacarte şıklığında ‘Mare’ ana restoran, gün ışığıyla aydınlanırken, yükseltilmiş döşemeli oturma bölümleriyle muhteşem doğa manzarasının keyfine vardırıyor. ‘Cullinan Belek’ restoranlarından enfes lezzetleri ve ambiyansıyla etkileyici ‘Yamas’ ise doğal bambu, microtopping zemin ve klasik köy sıvalı duvarlarıyla geri dönüşüm temasında tasarlanmış.Adını dev kaplumbağalara ev sahipliği yapan Ekvator’a bağlı Galapagos Adaları’ndan alan ‘Galapagos Beach Club’ kaplumbağa formunda tasarlanmış sürdürülebilir hasır ve ahşap malzemelerden gölgelikleriyle, cazip bir buluşma noktası olmuş. Kum kümelerini andıran köy sıvalı localar, kademeli zeminler, kestane ağacından doğal ahşap kaplama, rattan ve hasır kullanarak dekore edilen oturma grupları, natürel gölgelik sağlayan bambu çatı, özgür ve özgün ruhlu bir tasarımla emeği ve yaşanmışlığı hissettiriyor. Her mekanı fotojenik köşelerle bezeli ‘Cullinan Belek’, misafirlerinin tatillerini unutulmaz anlarla dolduruyor. cullinanhotels.com
Kommentare


bottom of page