top of page

Devlerin Aşkı Büyük Olur

Japon girişimci ve milyarder Yusaku Maezawa için farklı sektörlerin iki devi Rolls-Royce ve Hermès’i bir araya getiren Phantom Oribe ile tanışın.Bu benzersiz işbirliğinin ürünü ve tamamen el yapımı olan Oribe’de, antika Japon seramik koleksiyonlarındaki yeşil ve krem tonları hakim. Otomobilin çarpıcı özel iki tonlu dış görünümü, aynı zamanda koleksiyoner olan Maezawa’nın tutkusuna göndermede bulunuyor. Goodwood'daki uzmanlar tarafından aylar boyunca geliştirilen bu parlak, koyu yeşil renk, krem rengi alt bölümle tamamlanıyor.


İç mekanda da aynı uyumun devam ettiği Oribe, Rolls-Royce Bespoke Collective ve Hermès’teki tasarımcı ve zanaatkarların ustalığını gözler önüne seriyor. Ağırlıklı olarak Hermès Enea yeşili deri ile kaplanan iç mekan, direksiyon simidi, tutma kolları, üst gösterge paneli, iç sütunlar ve arka bölümün yanı sıra torpido gözü, bagaj kaplaması, orta konsol, sürahi saklama bölmesi ve şampanya soğutucusu gibi daha az görünür yüzeylerde de kendini gösteriyor.


Arabanın ön panosu boyunca uzanan ve Rolls-Royce'a özgü bir özellik olan Phantom's Gallery için Hermès, zamanında markanın desenlerini de tasarlayan illüstratör Pierre Péron'un (1905-1988) ünlü at motiflerinden esinlenen bir çizimle süslemiş. Açık gözenekli ceviz kaplama üzerine elle boyanarak eklenen bu illüstrasyon, Oribe ait en şık detayların başında geliyor.

Comentarios


bottom of page