top of page

Erçeller ve Kız Kardeşliğin Tarifsiz Bağları


Hande: Bikini / Bikini: Anais/Margaux

Gamze: Mayo / Bathing suit: Sandshaped Şapka / Hat: Tete Bleue


En mutlu çocukluk anınızı anlatır mısınız?

Hande: En mutlu çocukluk anılarımdan biri, ailecek her pazar balık tutmaya gidişimizdi. Bütün hafta pazar gününün gelmesini dört gözle beklerdim. Birlikte balık tutma heyecanımızı ayrı, eve geldiğimizde sofra kurma telaşımızı ayrı severdim. Hep birlikte oturduğumuz o sofraların çok ayrı hatıraları var zihnimde. Ailecek saatlerce oturulan pazar sofralarına hâlâ hayran oluşum ve çok kıymetli buluşum bu anılarımdan dolayıdır belki de.

Gamze: Butik bir sitede oturuyorduk. Kalabalık bir oyun grubumuz vardı. Sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar bahçede oyunlar oynardık. O günler çok güzeldi ve her anı benim için çok değerlidir. Çünkü bir kez çocuk olabiliyorsunuz. Neyse ki hala çocuk ruhluyum.


Hande: Bluz / Blouse: Isabelle Marant/Beymen Biker şort / Biker shorts: LOL Gözlük / Sunglasses: Celine/Beymen Ayakkabı / Shoes: Alexander Wang/Vakko

Aile büyüklerinden üzerinizde en büyük etkiyi bırakan kim oldu?

Hande: Annem hayatımda en çok etkilendiğim, en hayran olduğum kişi. Aynı zamanda hayatımın mimarı. Attığım her adımda her zaman en çok onun fikrini merak ettim, her zaman en çok onun desteğini hissettim. Hayallerimin peşinde benimle birlikte hep o koştu, sınırlarımı zorlamam için beni hep o cesaretlendirdi. Yaşamı sınırsız sevgiyle deneyimlemeyi, en zor durumların içinde umutla kalmayı, sevginin ve iyiliğin dönüştürücü gücünü ondan öğrendim. Gülüşü en büyük ilhamım, sevgisi en büyük gücüm oldu, olmaya da devam ediyor.

Gamze: Annem. Kişiliğim, karakterim, yaşam tarzım hep ondan ilham alarak gelişti.

Kardeşinizin hangi özelliğine sahip olmak isterdiniz? Onu hangi üç kelime ile tanımlardınız?

Hande: Gamze her zaman çok şeffaftır; ilk aklına geleni konuşur, içinden geldiği gibi söyler. Çoğu zaman çok soğukkanlıdır, hemen tepki vermez. Son zamanlarda kendine kattığı bir özelliği de olumsuz konuları dillendirmemesi. Olumsuz durumun, kişinin ya da konunun konuşuldukça negatif enerjisinin üzerine geleceğine inandığından buna çok dikkat ediyor. Gamze’nin en sevdiğim özelliği, hayatında yer tutmasını istemediği hiçbir konuyu büyütüp sorun haline getirmemesi ve kafasına takmaması. Onun bu özelliği bende de olsun isterdim.

Gamze: Mayo / Bathing suit: Burcu Esmersoy x İpekyol

Mavi: Mayo / Bathing suit: Tiny Cottons/Le Petit 100

Gamze: Hande çok samimi ve içten biridir, bense herkese kolay kolay ısınamam. Bu özelliğine sahip olmak isterdim. Hande’yi azimli, samimi ve kendine güvenen biri olarak tanımlayabilirim.


Farklı alanlarda çalışmanıza rağmen birbirinizi hep desteklediğinizi görüyoruz. Birbirinizi daha iyi olmaya nasıl motive ediyorsunuz?

Hande: Kardeşi olanların, özellikle kız kardeşi olanların hayatta her zaman daha şanslı olduklarına inanıyorum. Benim için de öyle. Bizi birbirimizden daha iyi tanıyan, daha fazla düşünen ve daha çok koruyan kimse yok.

Hande: Elbise / Dress: ILA Kimono / Kimono:

Mirela Cerica Sneaker / Sneakers: Nike

"

Benim her şeyimde o yanımdadır, desteğini hissettirir, ben de onun aynı şekilde her zaman arkasında durup elimden geldiğince onu desteklemeye çalışırım.


Bir de bu özel ve güçlü bağımıza şimdi Mavi eklendi. Üçümüzün arasında içime sığdıramadığım büyüklükte bir sevgi, tarifsiz bir bağ var. Gamze’nin anne oluşu, benim de teyze oluşumla kardeşlik ilişkimiz başka bir boyuta taşındı. Biz de Mavi’yle birlikte büyüyor, birbirimizin hiç bilmediğimiz yönlerini keşfediyoruz.


Bugüne kadar hayat verdiğiniz karakterlerin içinde size Gamze’yi en çok hatırlatan hangisi? Hangi özelliklerini benzettiniz?

Hande: Gamze aslında çok nevi şahsına münhasır bir karakter, pek kimseye benzemez. Yine de onu en çok Halka’da oynadığım Müjde karakteriyle bağdaştırabiliyorum. Müjde de Gamze gibi üzüntüsünü dışarıya hiç belli etmeyen, kırılgan taraflarını insanlara göstermekten çok hoşlanmayan, sıkıntılarını kendi içinde çözmeye çalışan, soğukkanlı bir karakterdi.

Ailede size verilen bir lakap var mı? Varsa bu nereden geliyor?

Gamze: Aslında bir lakabım yok ama olaylara karşı çok rahat tavır sergilerim ve soğukkanlıyımdır. Bu durumlarda da hep “bir şey olmaz” derim. Bana da hep “Bir şey olmaz Gamze” derler.


Hande herhangi bir sebeple yurtdışına taşınacak olsa onun en çok neyini özler, en çok ne zaman eksikliğini hissederdin?


Gamze: İstanbul’da evlerimiz çok yakın ama hem Hande hem de ben çok yoğunuz ve haftada en fazla bir gün görüşebiliyoruz. Ama birbirimize yakın olduğumuzu bilmek bile yetiyor. Biz planlarımızı beraber yapıyoruz, bensiz bir yere gitmez. Yani eksikliğini her saniye hissederdim.FOTOĞRAF / PHOTOGRAPHY: ERGİN TURUNÇ

STYLING / STYLING: PINAR AYTAŞ SAÇ / HAIR STYLIST: NURİ ŞEKERCİ MAKYAJ / MAKEUP ARTIST: ALİ RIZA ÖZDEMİR

PRODÜKSİYON / PRODUCTION: MÜGE SARIOĞLU, ARMAĞAN MERVE BİLGİN STYLING ASİSTANLARI / STYLING ASSISTANTS: SEDA DESOVALI, SELİN SAYAR MAKYAJ ASİSTANI / MAKEUP ASSISTANT: BATUHAN SARA

SAÇ ASİSTANI / HAIR ASSISTANT: İSA TÖRE FOTOĞRAF ASİSTANI / PHOTOGRAPHY ASSISTANTS: ŞİMAL DİLHAN, HASAN DOĞANAY, DENİZ POLATTİMUR

PRODÜKSİYON ASİSTANI / PRODUCTION ASSISTANT: MERYEM SEDEF KASAP

MEKAN: VOYAGE TORBA LOCATION: VOYAGE TORBA

Comments


bottom of page