top of page

Günlük Cilt Bakım Rutini

Cildinizin nasıl bir genetikte olduğunu bilmek önemlidir, bu nedenle mevcut durumunuz ne olursa olsun rutininize hangi ürünleri dahil etmeniz gerektiğini belirleyerek nereden başlayacağınız konusunda birkaç ipucu ve püf noktaları sizlerle paylaşacağız.

  1. Adım Temizleme: Öncelikle günlük olarak temizleyici kullanılmalıdır. Yağlı cildiniz varsa, önce yağ bazlı bir temizleyici ve ardından pH'ı 5.6'dan fazla olmayan normal bir temizleyici ile temizleyin. Daha yüksek herhangi bir şey cildinizin bariyerini tehlikeye atacaktır.

  2. Adım Serum: Sabahları, güneşin zarar görmesini önlemek ve aydınlatmak için C vitamini serumu, ardından hidrasyonu korumak için bir hyaluronik asit serumu kulanılmalıdır.

3. Adım Nemlendirme: Gece gündüz aynı nemlendiriciyi göz çevrenize değdirmeden kullanabilirsiniz.


4. Adım Yüz Yağı: Yüz yağı kullanıyorsanız , daha hafif olduğu ve nemlendiricinin cilde daha derin nüfuz etmesine yardımcı olacağı için nemlendiriciden önce kullanmak faydalı olacaktır.


5. Adım Güneş Kremi: Her gün mutlaka güneş kremi kullanın. Evde olsanız bile, yine de zararlı ışığa maruz kalabilirsiniz.
Comments


bottom of page