top of page

Hamilton Marka Elçisi Dario Costa’nın Türkiye’deki Dünya Rekoru

İtalyan hava akrobasi ve yarış pilotu Dario Costa, 4 Eylül 2021 tarihinde İstanbul Çatalca’daki T1 ve T2 tünellerinin içinden uçarak“En Uzun Tünel Uçuşu” kategorisinde dünya rekoru kırdı. Hamiltonsaatlerinin marka elçisi ve Red Bull sporcusu olan Costa uçuşunutamamen karanlık bir ortamda gerçekleştirirken, yerden 1 metre yükseklikte 245 km/sa hızla uçtu.


Uçuşun ardından konuşan pilot, “Yoğun ve tutkuyla çalışmamınardından hayallerimi gerçekleştirdim. Bu süreçte hem her uçuşumdabileğimde hem de bu uçuşta kokpitte de hep yanımda olan Hamilton’a ne kadar teşekkür etsem az” diyerek Hamilton’a övgüde bulundu. Hamilton CEO’su Vivian Stauffer ise “Kokpitte zamanlama her şeydirve Dario’ya bu dünya rekoru denemesinde destek olmaktan vehayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan inanılmaz gururduyuyoruz” dedi.


Costa, uçuşta kendisine eşlik eden Hamilton Khaki Takeoff saat içinise “Bu saat hem pratik ve teknik hem de kullanışlı ve cool, saatimisadece kokpitte değil yolda veya ailemleyken de severek takıyorum” yorumunda bulundu. Hamilton ise bu rekora ithafen Khaki Aviation AC Takeoff modelinden 100 adet ile sınırlı özel bir saat üretmeyekarar verdi. 60 saat güç rezervli H-31 otomatik mekanizmaya sahip buçarpıcı saat, kokpitteki kullanışlılığını yansıtan bilekten çıkarılıp masa saatine de dönüştürülebilen özel bir pakette geliyor.

Comments


bottom of page