top of page

Karl Lagerfeld’in ikonik yün paltosuna BODE, Met Gala kutlamaları için modern bir yorum getirdi

Dünyanın en tanınmış yün markası olan Woolmark ve IWP sahibi Bode, Met Gala’nın Karl Lagerfeld etkinliği için 1954’de Uluslararası Woolmark Ödülü kazanan Karl Lagerfeld’in tasarlamış olduğu sarı fitilli ceketi Bode, Merinos yünüyle yeniden yorumladı.

A Line of Beauty için yeniden tasarlanan Woolmark ve Uluslararası Woolmark Ödülü sahibi BODE, Karl Lagerfeld’in 1954 yılında Woolmark Ödülü’nü kazanan sarı yün paltosu orijinaline bir selam niteliğindeki sarı renk bir kez daha tercih edilirken, BODE fitilli ceketin modern yorumu için %100 Merinos yünü ile çalıştı.

Chanel ayrıca Karl Lagerfeld sergisinin bir parçası olarak Lagerfeld’in 1954 paltosunun birebir toile kopyasını da yarattı ve A Line of Beauty sergisi kapsamında, New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’nde de sergilenecek.


Emily Adams Bode, “İkimizin de 66 yıl arayla Woolmark Ödülü kazandığına inanamıyorum, Merinos yünü aracılığıyla bir endüstri efsanesine bağlanmak büyük bir onur” diye açıkladı. “Woolmark Ödülü Karl’ın kariyeri için bir sıçrama noktası olduğu için - tıpkı benimki gibi - onun orijinal tasarımındaki ikonik sarı Merinos yününün Met Gala görünümüm için başlangıç noktası olmasını istedim”.

Bode sözlerine şunları ekledi: “Karl’ın orijinal Woolmark Ödülü kokteyl ceketine bir selam olarak siluetin daha yuvarlak, daha yumuşak bir şekil olmasını istedim. Henüz bir ev veya belirli bir marka için tasarım yapmadığından, bu parça onun için çok kişiseldi. Bu nedenle yaptığım siluetin benim için kişisel olmasını istedim. İlk kadın koleksiyonumda sergilediğim bir siluetle başladım, dolayısıyla bu Met Gala ceketi tasarladığım ilk kadın siluetlerinden biri.”


Aurora James’in kırmızı halı için giydiği ceket Mayıs ayı boyunca BODE’un New York’taki mağaza vitrinlerinde sergilenecek.

Comments


bottom of page