top of page

OMNEA “The Audience is Present” Etkinliğinde

Performans sanatçısı Marina Abramović’in sosyal ve politik farklılıkları yorumlayarak Amsterdam’da çeşitli platformlarda izleyicilerle buluştuğu “The Artist is Present” performansından esinlenerek ortaya çıkan “The Audience is Present” 6 Kasım'da Amsterdam’da sanatseverlerle buluştu.

"The Artist is Present" fotoğraf koleksiyonunu çıkış noktası alan etkinlik, yaklaşık 30 sanatçının işlerinden oluşan çeşitlilik ve kapsayıcılık kavramlarını web3 teknolojileri ile birleştiren seçkisi ve seyirciyi dahil eden atölyeleriyle, Amsterdam’ın merkezinde tarihi bir binada yer alan ve deneysel sanatı önceliklendiren What is Happening Here Gallery’de gerçekleşti.

Metaverse’de gerçek zamanlı performans gösteren immersive (VR, AR) ve web3 teknolojilerini ziyaretçilerin deneyimlemesini sağlayarak ve birlikte üreterek onları performansların bir parçası haline getirmeyi amaçlayan etkinlikte, OMNEA tasarladığı hibrit deneyimle yer aldı. WIHH galeri içerisinde özel bir DJ performans alanı oluşturularak kişinin hareketlerini ve mimiklerini avatara aktaran 'body skeleton tracking' teknolojisi sayesinde metaverse’de unutulmaz bir performans gerçekleştirildi.

Galeride bulunan ziyaretçiler de galerideki yayından OMNEA dijital etkinliğini takip ederek çığır açan bir performansa tanıklık etmiş oldular.

“The Audience is Present”in büyük finalinde OMNEA’nın gerçekleştirdiği performansı internet sitesinden deneyimlenebilirsiniz.

Comments


bottom of page