top of page

Tasarım İkonu Yeni Toyota C-HR Türkiye’de


Toyota’nın SUV segmentine ve otomobil dünyasına farklı bir bakış açısı getiren ikonikmodeli Toyota C-HR, ikinci nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Premium tasarımıyla ilk bakışta farklılığını hissettiren ve 1.8 litrelik tam hibritmotora sahip olan ikinci nesil Toyota C-HR, 1 milyon 500 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla farklı olmak isteyenleri hedefliyor.

 

İlk neslinden bu yana imaj odaklı bir model olarak öne çıkan Toyota C-HR, sıra dışı tasarımı sayesinde tarzını yansıtmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Müşteri profilinin yüzde 40 oranında kadın kullanıcılardan oluşmasıyla Toyota C-HR segmentinde farklı bir konumda olduğunu kanıtlıyor.

 

Toyota’nın Türkiye’deki fabrikasında üretilen ve tamamen yenilenen C-SUV modeli Yeni Toyota C-HR Hybrid, cesur tarzını yeni nesilde daha da ileriye taşıdı. Yeni model, daha keskin ve çarpıcı tasarımı, kullanıcı odaklı dijital kokpiti, zengin donanımları, yeni teknolojileri ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.Yeni Toyota C-HR, Toyota’nın kendini kanıtlamış tam hibrit teknolojisiyle donatıldı. 1.8 litre hibritteknolojisiyle sunulan Toyota C-HR 140 HP güce sahip ve 0-100 km/s hızlanmasını 9.9 saniyede gerçekleştirebiliyor.

 


Şaşırtıcı konsept araç tasarımı yollarda

Toyota, Yeni Toyota C-HR Hybrid modeliyle otomotiv sektöründe tasarım kalıplarını yıkarak adeta bir konsept aracı yollara aynı şekilde çıkararak kullanıcılarına sundu. Spor otomobil tarzı coupe profilini yeni nesilde daha da keskinleştiren Toyota C-HR, premium algısını da ileriye taşıdı. İkinci nesil Toyota C-HR, dinamik tasarım çizgileriyle her an harekete hazır hissi uyandırıyor. Ayrıca arka sütunu da kapsayan çift renk gövde tasarımı da ilk defa Yeni Toyota C-HR’da sunuluyor. Aracın arka bölümünde ise, dinamik hatlar devam ettiriliyor. Şerit tasarımlı ve Toyota C-HR imzalı LED arka stop lambaları dikkat çekiyor.

 

Yeni Toyota C-HR’ın renk seçenekleri arasında ise Amber, Kristal Gümüş Gri, Galaksi Beyazı, Pasifik Mavi, Egzotik Kırmızı ve Ametist Moru gibi aracın çekiciliğini artıran birçok farklı seçenek bulunuyor.

 


Premium donanımlar, lüks kabin

Toyota C-HR sadece tasarımıyla değil sunduğu lüks seviyesiyle de büyük beğeni topluyor. Yeni Toyota C-HR Hybrid, Türkiye’de Passion, PassionX-Sport ve Passion X-Style olmak üzere üç farklı premium donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor.Premium tasarım detayları, yüksek malzeme kalitesi ve ileri teknolojiye sahip donanımı bir araya getiren Yeni Toyota C-HR Hybrid birçok fark yaratan özellikle geliyor. Yeni modelde, otonom sürüşün kapılarını açan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi ve Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, 12.3 inç multimedya ekranı, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan, JBL “premium ses sistemi”, “shift by wire” elektronik vites, günün her saatinegöre değişebilen gelişmiş ambiyans aydınlatması, Ön Cama Yansıtmalı Renkli Göstergeler ve Dijital İç Dikiz Aynası gibi sayısız özellik sunuluyor.

 

Dijital kokpit deneyimine “merhaba”

Yeni Toyota C-HR Hybrid, dış tasarımında olduğu gibi kabinde de etkileyici bir görünüm sunuyor. Aracın iç hatları sürücüyü kavrayacak şekilde tasarlandı. Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini ileri seviyeye taşıyan dijital bir kokpit ile dikkat çeken Yeni Toyota C-HR, standart olarak sunulan 12.3 inç tamamen dijital gösterge ekranıyla yenilikçi bir sürüş sağlıyor. Toyota C-HR aynı zamanda standart olarak yeni 12.3 inç dokunmatik multimedya ekranı ile geliyor. Keyifli ve sezgisel kullanıcı deneyimi sağlayan multimedya sisteminde Apple CarPlay veya Android Auto ile akıllı telefon bağlantıları kablosuz olarak gerçekleştirilebiliyor. Kabin içi deneyimi artıran bir diğer özellik ise, JBL premium ses sistemi oldu. 9 hoparlörlü JBL ses sistemi, Toyota C-HR için özel olarak geliştirildi ve müzik deneyimini tüm yolcular için en iyi şekilde yansıtıyor.

 

Kendi kendine park etmede yeni seviye

Toyota C-HR ile her koşulda sürüş daha eğlenceli, konforlu ve güvenli hale getirildi. Yeni modelde sunulan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, segmentinde ilk kez bu kadar kapsamlı olarak sunuluyor. Hem L hem paralel park manevralarında direksiyon, vites değişimi, gaz ve fren kontrollerini tamamen kendi kendine yapabiliyor. Bu da özellikle şehir içi kullanımlarda Toyota C-HR’ın pratikliğini artırıyor. Segmentinde ilk kez Toyota C-HR’dasunulan Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, sinyal verildiğinde otomatik olarak şerit değiştirme işlemini tamamlayabiliyor.

 

Gelişmiş cam tavan teknolojisi

Yeni Toyota C-HR Hybrid’de, marka adına da bir ilk olacak şekilde perdesiz teknolojili ve termal yalıtımlı panoramik cam tavanı standart olarak sunuluyor. Bu gelişmiş cam tavan teknolojisi sayesinde birçok avantaj elde ediliyor. Kabinde sıcaklığı korumak için klima kullanma ihtiyacını azaltırken tüm yolculara her zamankinden daha ferah bir yolculuk vadediyor. Yazın kızılötesi ışınları yansıtarak soğutma ihtiyacını azaltırken, kış aylarında ise ısıyı içeride tutarak ısıtma ihtiyacını azaltıyor.

 


Günün her saatine uyum sağlayan kabin ambiyansı

Yeni nesil Toyota C-HR, aynı zamanda gelişmiş ambiyans aydınlatma özelliğine sahip ilk Toyota modeli oldu. Gelişmiş ambiyans aydınlatma özelliği, geleneksel aydınlatma sistemlerinden farklı olarak entegre bir kullanıcı deneyimi sunuyor. 64 farklı renk seçeneğine sahip ambiyans aydınlatması, kişiselleştirilebilir renk seçiminin de ötesinde, soğuk veya sıcak olmak üzere kabin ortamını ya da günün saatini yansıtacak şekilde ayarlanabiliyor. Kabin ambiyansı parlak sabah tonlarından akşamları daha dinlendirici tonlara geçiş yapmak üzere günün saatleriyle senkronize edilebiliyor.

 

 

Odak noktasında sürdürülebilirlik var

Yeni Toyota C-HR Hybrid, birçok teknolojik özelliğiyle öne çıkarken aynı zamanda daha çevreci bir model haline de getirildi. Çevreci ve sürdürülebilir bir model olması adına adımlar atan marka, Yeni Toyota C-HR’da geri dönüştürülmüş malzeme kullanımı ilk nesle göre iki kat artırıldı ve bu malzemelere 100’den fazla parçada yer verdi. Bunlar arasında, geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılmış yeni bir koltuk döşemesi kumaşı da bulunuyor. Vegan iç döşeme detaylarının yanı sıra hafif çelik platform ve yeni su bazlı boya teknolojisi kullanıldı.

 

 

Comments


bottom of page