top of page

Y2K Alarmı

'ON WEDNESDAY, WE WEAR PİNK !'

Dikkat! Eğer pembe rengini sevmiyorsanız bu yazı size göre değil.


Düşük beller, pileli etekler, crop bluzlar ve olmazsa olmaz milenyum pembesi...

1995'ten 2005'e kadar olan dönemi kapsayan Y2K modası, formunu biraz değiştirerek günümüzde tekrar trend oldu. Peki nedir Y2K? Nelerden ilham alır? Günümüze nasıl uyarlanır?

Milenyumun gelişinin hayatın her alanını etkisi altına alıp modaya dokunmaması beklenemezdi. Teknolojinin, bilim kurgu yapımlarının ve en önemlisi internetin hayatlarımıza girmesiyle adım attığımız siber uzay, modaya da daha yaratıcı daha renkli daha ilginç olma şansını tanıdı.Years of 2K; Paris Hilton, Britney Spears gibi ikonlardan ve Sex and the City, Gossip Girl gibi dizilerden ilham alan bir moda akımı . 2020'lerle beraber bu isimlerin tekrar gündeme gelmesi ve eski yapımların yeni yorumlarıyla ekrana dönmesi elbette Y2K modasının geri geleceğinin de habercisiydi. 2000'lerin gençlik filmleriyle aklımıza kazınmış ikonik görünümler 2020'lerin it girl' leri ile yeniden hayat buluyor.

Özellikle Bella Hadid, Kendall Jenner ve Hailey Bieber gibi trend belirleyici modellerin öncülüğünde gördüğümüz Y2K, günümüzdeki minimalist moda anlayışıyla yeniden yorumlanıyor. Pastel renklerin hakimiyetinde basic crop bluzların sneakerlar ile kombinlendiği bu akım hem eski ruhunu korumuş hem yeniye atak uydurmuş durumda. Farkında olmasak bile hepimizin gardroplarında yer edinen bu vintage parçalar uzun süre gündemde kalacak gibi gözüküyor.


İşte ,ilham alabileceğiniz, it girl'lerin Y2K sitilleri...

תגובות


bottom of page