top of page

Zamansız Güzellik İçin Olmazsa Olmaz Ürünler

“Temiz kız estetiği” diye bir şey duydunuz mu hiç? Ya da TikTok’ta viral olan “mafya liderinin eşi” trendini? Güzellik trendleri giderek dahada ivme kazanıp çevrimiçi ve sosyal medya aracılığıyla hızla yayılırken kaçınılmaz bir soru ortaya çıkıyor: Zamansız güzellik diye bir şey var mı? Trendler gelip geçerken ve yılın rengi Barbie pembesinden şeftali turuncusuna değişirken, zamansız olduğunu düşündüğüm ve trend ne olursa olsun günlük rutinimde sadık kaldığım birkaç ürün var.

temizleyici


Berrak bir cilt daima moda! Hayatı boyuncakarma cilde sahip olmuş ve sivilcelerle mücadele etmiş biri olarak, her şeyin temizleyicide bittiğini söyleyebilirim. Doğru temizleyici hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır. Sizin için doğru olan temizleme ürününü bulmak içinse çok agresif olmayan ve cilt bariyerine zarar vermeyen bir ürün aramalısınız; aynı zamanda da cildinizi makyajdan, kirden ve çevredeki kirlilikten etkili bir şekilde arındırmalı. Youth to the People markasının Kale + Green Tea Spinach Vitamins Superfood Cleanser birçok kişide işe yaradığını düşündüğüm çok yönlü bir ürün.
nemlendirici


Cildimizi iyice temizledikten sonra sırada nemlendirme var. Bu adım için cilt tipinize uygun bir ürün seçmek daha da önem taşıyor! Nemlendiriciniz en iyi içerikleri ve en besleyici yağları içerebilir ancak cilt tipinize uygun değilse istediğiniz sonuçları alamazsınız. Şahsen ben Dr. Barbara Sturm’ün yüz kremlerinin büyük hayranıyım. Nemlendirici ve yaşlanma karşıtı kremlerden aydınlatıcı ve arındırıcı kremlere dek her cilt tipi ve ihtiyacı için bir alternatif sunuyor. SPF içeren bir nemlendirici seçmeyin zira ambalajda belirtilen korumayı elde etmek için muhtemelen pahalı kreminizden en az yarım çay kaşığı kullanmanız gerekecek. Bu yüzden daima ayrı bir güneş kremi kullanmanızı öneririm; evet, hava bulutlu olsa bile!
kapatıcı


Yoğun kontürleme hayranı olmasam da zamanzaman biraz kapatıcı kullanmak, doğru yüz hatlarını vurgulamaya ve kusurları gizlemeye yardımcı olur. YSL’in Touche Éclat kapatıcısı yıllardır çok satanlar listelerini süslüyor ve sebepsiz yere değil. Başka hiçbir ürün hem koyu halkaları bu kadar iyi gizleyip hem de ışığı yansıtarak sağlıklı ve parlak bir cilt yaratamaz.
rimel


Sabahları hiç vaktiniz yoksa ama şık görünmek istiyorsanız iki şey kullanın: Kapatıcı ve maskara! İki dakika içerisinde yataktan yeni kalkmış görünümünden kurtulabilirsiniz. Cilt bakımına para harcamayısevsem de eczanede makul fiyatlara harika rimeller bulabilirsiniz. Şu sıralar şahsi favorim essence’in Lash Princess False Lash Effect Mascara ürünü.


vücut peelingi


“Her şey duşu”nda kullanılacak bir ürün! Normal duştan yaklaşık üç kat daha uzun süren, saç derisinden ayak parmağına kadar keselendiğiniz ve ipeksi bir pürüzsüzlükle çıktığınız duşları bilirsiniz. Bu duşun zamanı geldiğinde ben Aesop’un Redemption Body Scrub’ını çıkarıyorum. Cildim hiç bu kadar pürüzsüz olmamıştı.

ekstra: takviyeler


Batı bilimi nihayet Ayurveda gibi geleneksel şifa sanatlarının yüzyıllardır bildiği gerçeğe yetişti: Vücudumuz, dengede tutulması gereken son derece hassas ve bütünsel bir sistem. “Ne yersen osun” derken pek de haksız olmadığımız ortaya çıktı. Dengeli, sağlıklıbir diyete rağmen çoğumuz besin eksikliği yaşıyoruz. Diyetime takviyeler eklediğimden beri bunun etkilerini vücudumun her yerinde hissedebiliyorum; enerjim arttı, daha derin uyur oldumve cildim daha sağlıklı, daha berrak bir hâle geldi. Bu etkilerden mahrum kalmak istemiyorum.Mevcut güzellik trendleri ne olursa olsun bu ürünler daimamoda olacak. Yumuşak, ışıltılı bir cildin, sağlıklı olmanın ve kendi bedeninizde iyi hissetmenin yerini hiçbir şey tutamaz. Zamansız güzelliğin sizin için ne anlama geldiğine kendiniz karar vermelisiniz.

Comentarios


bottom of page