top of page

Şehre Dönüş
Bazı dostluklar ömür boyu devam eder. Kariyerlerinin zirvesinde genç ve başarılı oyuncular Burak Çelik, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daymaz; henüz sektöre yeni adım atarken başlayan dostluklarını neredeyse on yıldır kesintisiz olarak sürdürmeyi başarmış. Setlerde geçen yoğun günlerin ve uzun mesailerin aralarına mesafe koymasına izin vermeyen bu muhteşem üçlünün dostluğu, bir süre ayrı kalsalar da aynen bıraktıkları yerden devam edecek kadar güçlü. O kadar sıkı dost olmuşlar ki birbirleriyle olan bağlarını arkadaşlıktan çok kardeşlik olarak niteliyorlar. Burak Çelik, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daymaz’la, bir süredir ayrı kaldığımız ama tıpkı onların dostluğu gibi, tekrar buluştuğumuz anda hiç ayrılmamışçasına kaldığımız yerden devam ettiğimiz İstanbul sokaklarına dönüş yaptık. Mustafa Nurdoğdu’nun objektifinden, Melisa Cömert’in stil dokunuşlarıyla...
Çok sıkı bir dostluğunuz olduğunu biliyoruz. Tanışma hikâyenizi anlatır mısınız?

Burak Çelik: Menajerimiz Ataberk Oral vasıtasıyla dokuz yıl önce tanıştık. Yusuf ve Ekin’le tanıştığımız ilk andan beri samimi ve çok güçlü bir dostluğumuz var. Bazen iş yoğunluğundan dolayı görüşemesek de, tekrar buluştuğumuzda kaldığımız yerden aynen devam ederiz. Bağlarımız çok güçlü. İyi ki yollarımız kesişti, ikisinin yeri bende çok ayrı diyebilirim.
Yusuf Çim: Triko : Kenzo Beymen, Pantolon : Levi’s, Ayakkabı : Network

Burak Çelik Triko : Beymen Collection, Pantolon : Levi’s, Ayakkabı : Hotiç

Ekin Mert Daymaz Triko : H&M, Pantolon: Levi’s, Ayakkabı : Network


Yusuf Çim: Tanıştığımızda hepimiz daha yeni yeni giriyorduk bu sektöre... Arkadaş olarak birbirimize çok destek olduk ve bu destek en büyük şanslarımızdan biriydi. O dönemde ben daha çok müzikle ilgileniyordum, albüm çalışmalarım devam ediyordu. Burak ve Ekin de dizi oyunculuğuna başlamıştı. Burak ve Ekin’le arkadaştan çok kardeş gibi olduk. Bu sektörde çok fazla görülmeyen bir dostluğumuz var. Neredeyse on yılımız beraber geçti, birlikte daha da uzun yıllarımız olacak inşallah.


Ekin Mert Daymaz: Dostluğumuz dokuz yıl değil de çok daha öncesine dayanıyor gibi. Yeri geliyor yoğun dönemlerimizde görüşemiyoruz, araya zaman giriyor. Ama görüştüğümüzde aramıza hiçbir mesafe girmemiş gibi olduğu yerden devam ediyoruz; bu çok önemli. Böyle bir zamanda bu kadar güzel dostlar edindiğim için kendimi çok şanslı ve huzurlu hissediyorum.En çok hangi konularda birbirinizi motive ediyorsunuz?


BÇ: Birbirimizi her konuda motive ediyoruz. Her şeyimi paylaşabildiğim dostlarımın olması çok kıymetli. Aile gibi olduk, hatta aileden daha da yakınız diyebilirim.


YÇ: İlk tanıştığımız dönemlerde, henüz çok gençken hem spor antrenmanlarımızda hem de oyunculuk dersleri alırken birbirimizi motive ettik, fikirler verdik. Sonrasında üçümüz de zaman geçtikçe farklı projelerde yer almaya başladık. Ekin’le beraber “Çilek Kokusu”nda oynadık. En yakın arkadaşlarımdan biriyle aynı dizide rol almak beni hem çok mutlu etti hem de büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Çilek Kokusu ikimiz için de bir dönüm noktasıydı. O sırada Burak’la da ayrı şehirlerde olmamıza rağmen yine yakındık. O da bir dönem sonra Ekin’le aynı dizide rol aldı.


BÇ: Birlikteyken en çok tiyatro ve sinemaya gitmekten keyif alıyoruz. Sonrasında izlediğimiz oyun ya da film hakkında uzun uzun sohbetler ediyoruz. Aynı zamanda üçümüz de sporla ilgiliyiz. Spor yaparak hem motive oluyoruz hem de birlikte vakit geçiriyoruz.


YÇ: Uzun yıllardır beraber tatillere gidiyoruz. Bu tatiller tabii ki çok eğlenceli geçiyor. Bunun dışında birlikte Playstation oynamak vazgeçilmez eğlencemiz.


EMD: Sanırım en sık yaptığımız aktiviteler spor ve Playstation... Birlikte her ne yaparsak yapalım çok eğleniyoruz.


Yusuf Çim: Triko : Mudo, Pantolon : H&M, Ayakkabı : Les Benjamins

Burak Çelik Triko : Damat Tween, Mont : Vakko, Pantolon , Ayakkabı : Elle

Ekin Mert Daymaz Triko : Damat Tween, Trençkot : Vakko, Pantolon : Hartford Vakkorama, Ayakkabı : Les Benjamins, Güneş Gözlüğü : Editöre ait


Bu yıldan çıkardığınız en önemli ders neydi?


BÇ: Bu yıldan çıkardığım en önemli derslerden biri çok uzun vadeli planlar yapmamak ve tüketmekten çok üretmeye odaklanmak oldu.


YÇ: Bu yıldan çıkarılacak derslerin uzun vadede daha net görüleceğini düşünüyorum ama şimdiye kadar çıkardığım derslerden biri, sağlığın her şeyden önce geldiği. Sağlığıma daha çok önem vermem gerektiğini anladım. Sağlıklı beslenme ve düzenli spor tabii ki bu noktada oldukça önemli. Yoğun sporlu hayatıma devam edeceğim ve kalitesiz besinler ne kadar çekici de olsa cazibelerine kapılmayacağım. Bu dönemde ayrıca internet ve teknolojinin önemini çok daha iyi anladım diyebilirim. Tüm dünyada ve elbette bizim mesleğimizde de gelecek dijital ve sosyal medyadan geçiyor. Yayıncılık artık dijitalde güçleniyor ve büyüyor. Biz de oyuncular olarak buna çok iyi adapte olmalıyız. Ayrıca sanat dünyasındaki değişimi de iyi analiz etmemiz gerekiyor.EMD: Ben bu yıl özellikle karantina sürecinde hayatımla ilgili farklı kararlar aldım. Kendimi daha çok dinlediğim, bazı şeylerin daha çok farkına vardığım ve bilinçlendiğim bir dönem oldu diyebilirim.


Her şey normale dönse 2021’e nerede ve nasıl giriş yapmak isterdiniz?


BÇ: 2021’e hiç kuşkusuz ailem ve dostlarımla maskesiz, gönül rahatlığıyla giriş yapmak isterdim. Umarım dileğim gerçekleşir.


YÇ: 2017’de yeni yıla Ekin ve Burak’la beraber Paris’te girmiştik. O gezinin en çok eğlendiğim yılbaşı gecelerinden biri olduğunu söyleyebilirim. 2021’de yine arkadaşlarımla güzel bir yılbaşı geçirmek isterim. Şartlar uygun olsa Madagaskar’a gitmek isterdim. Madagaskar adasını el değmemiş ve ilgi çekici buluyorum. Bütün yakın arkadaşlarımla birlikte yeni yılı orada kutlarsam çok mutlu olurum çünkü Ekin ve Burak’la Madagaskar’da acayip eğleneceğimize inanıyorum.


EMD: Her şeyin normale döndüğü günleri herkes gibi ben de sabırsızlıkla bekliyorum. 2021’e ailem ve dostlarıma sımsıkı sarılarak girmek isterdim. Şu an sanırım en çok ihtiyacımız olan şey birbirimize sarılmak…


Triko : Mudo Pantolon : Beymen Club Saat : Panerai Due


Burak Çelik:


“Kuruluş Osman gibi büyük ve güçlü bir prodüksiyonun içinde yer aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.”


Kuruluş Osman dizisiyle yollarınız nasıl kesişti?


Aslında projenin en başından beri görüşüyorduk fakat zamansal problemlerden dolayı diziye 10. bölümde dâhil oldum. Böylesine güçlü bir projede yer aldığım için gurur duyuyorum, iyi ki yollarımız kesişmiş.


Diziyi kabul etmenizdeki en büyük etken ne oldu? Rolünüze nasıl hazırlandınız?


Kuruluş Osman dizisi çok büyük bir proje. Bir oyuncu olarak böylesine anlamlı bir projeye dâhil olmak beni çok heyecanlandırdı. Teklif ettikleri rolün hikâyesini dinledikten sonra hem psikolojik hem de fiziksel anlamda kendimi hazır hissettim; inanılmaz bir duyguydu... Yaklaşık dört hafta boyunca at binme ve savaş sanatları eğitimleri aldım. Her gün sette yeni bir şey öğreniyorum. Sorumluluklarımı karşılamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum diyebilirim.


Bir oyuncu olarak Kuruluş Osman setinde kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Böylesine büyük ve güçlü bir prodüksiyonun içinde yer aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarım alanının en iyileri arasında ve daha iyisini yapmak için çok büyük emek sarf ediyorlar. Olağanüstü platosu, yaşayan dekoru, kostümleri, saç ve makyaj ekibiyle, kendimizi o dünyanın içinde hissetmemizi sağlıyor.


Triko : Vakkorama Pantolon : Academia


Yusuf Çim:


“Akrep dizisinin güçlü bir oyuncu kadrosu var. Demet Akbağ gibi bir duayenle birlikte oynamak gurur verici. Seyircinin diziyi çok beğeneceğine inanıyorum.”


Akrep dizisi ekran macerasına başlamak için gün sayıyor. Diziyle yollarınız nasıl kesişti?


Akrep dizisiyle yollarımın kesişmesi, uygulayıcı yapımcımız Arzu Hanım’ın bir gün menajerime telefon etmesiyle başladı. Sonrasında senaryoyu okudum ve açıkçası hikâyenin büyüsüne kapıldım. Uzun süredir oynamak istediğim bir roldü. Seyircinin çok seveceğine inanıyorum.


Diziyi kabul etmenizdeki en büyük etken ne oldu? Rolünüze nasıl hazırlandınız?


En büyük etken senaryoydu. Senaryodan çok etkilendim ve kendimi bu role oldukça hazır hissettim. Bu sektörün en önemli isimlerinden biri olan İrfan Şahin’in böyle güçlü bir projeye imza atması beni ayrıca mutlu etti. Yönetmenimiz Gökçen Usta ile projenin detaylarını konuştuktan sonra daha da motive oldum diyebilirim. Çok güçlü bir oyuncu kadrosu var. Demet Akbağ gibi bir duayenle birlikte oynamak gurur verici. Evrim Alasya inanılmaz bir performans gösteriyor. Onunla oynadığımız sahnelerde aramızdaki enerji çok iyi. Seyircinin diziyi çok beğeneceğine inanıyorum. Rolüme, zaten uzun zamandır beraber çalıştığım Durul Bazan’la birlikte hazırlandım. Durul’la birlikte 2-3 aylık bir çalışma süreciyle rolüme sımsıkı hazırlanmış oldum.


Üst : Hakaan Yıldırım

 

Moda Editörü: MELİSA CÖMERT

Saç: MEMET KUZEY

Makyaj: ERDEM YILDIZ

Moda Editörü Asistanı: BATUHAN BULUT, CANSU CÖMERTComments


bottom of page