top of page

Louis Vuitton'un Modern Sanat Hali

Louis Vuitton’un zamansız ve feminen klasiği Capucines 2022 Artycapucines Koleksiyonu kapsamında modern sanatın öncüleri ile yeniden yorumlanıyor.

Louis Vuitton’un sınırlı sayıda üretilen sanatçı imzalı Artycapucines Koleksiyonu’nun dördüncü bölümü, ikonik çantanın dünyaca ünlü sanatçılara nasıl ilham verebileceğini gösteriyor. Uluslararası üne sahip sanatçılar; Daniel Buren, Kennedy Yanko, Park Seo-bo, Amélie Bertrand, Peter Marino ve Ugo Rondinone, adını Louis Vuitton’un 1854 yılında açtığı ilk mağazanın konumlandığı cadde olan Rue Neuve-des-Capucines'den alan ikonik çantayı boş tuval olarak kullanıp çağdaş sanat eserine dönüştürüyorlar.
İlk üç Artycapucines koleksiyonun çarpıcı yaratıcılığını sürdüren bu dokuz yeni çanta tasarımı ile Maison’un zanaatkarlarının uzmanlık ve işçiliği mükemmel şekilde harmanlanıyor. Ayrıca Henry Taylor, Beatriz Milhazes, Urs Fischer, Zhao Zhao, Vik Muniz, Paola Pivi ve Tschabalala Self’in de dahil olduğu ünlü sanatçılar Artycapucines Koleksiyonunu tasarlarken Louis Vuitton’un yenilikçi ruhunu ve zanaatsal uzmanlığını göz önüne aldılar.

Her bir çanta, Capucines’i feminenliği ve Louis Vuitton kadının vücut bulmuş halini birleştiriyor. Dördüncü Artycapucines Koleksiyonu, 20 Ekim 2022’de 200 adet sınırlı sayıda (Daniel Buren tasarımının her bir renk varyasyonu için 50 adet) dünya çapında satışa sunuluyor.Comments


bottom of page