top of page

BULGARI X MICKEY MOUSE X GERALD GENTA

Mickey Mouse futbol dünyasına giriş yapıyor. Afacan ve çocuksu fare saat koleksiyonerlerinin favorileri arasındaki yerini alacak.

Bulgari'nin 2021’de sunduğu “Smiling Mickey” saatin yakaladığı başarının ardından Mickey Mouse, bir kez daha saatçilik dünyasına ilham kaynağı oluyor. Kadranın merkezinde konumlandırılan ünlü fare ilk kez bir futbol topuyla becerilerini gözler önüne seriyor. Eğlenceli ve teknik Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse, Gérald Genta’nın sıra dışı saatler tasarlama konusundaki geleneğine saygı duruşunda bulunuyor.


1969 yılında kendi üretim tesisini kuran ünlü tasarımcı Gérald Genta, çağdaş saatin temellerini burada attı. Disney ile iş birliği yapan ilk tasarımcı olduğu zaman Mickey Mouse ve Donald Duck karakterlerini usta bir yaratıcılık ile saatlere entegre etmişti. Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse saat de bu tasarımların en yeni versiyonu olarak sunuluyor. Walt Disney’in 1928’de yarattığı bu ünlü fare, her dönem güncelliğini koruyan modernliğiyle şaşırtmaya devam ediyor.

Genellikle metal veya lake kadranda kullanılan Mickey Mouse, bu edisyonda tasarımıyla olağanüstü bir zanaatkarlığı ortaya koyan sedef bir kadranda yer alıyor.

Her kadran, renk desenini yaratmak için kullanılan 14 klişe (plaka) ve tampon baskı tekniğiyle oluşturulurken spesifik detaylara ışık, parlaklık ve hacim katmak için motifin bazı alanlarına şeffaf lake uygulanmış. Mickey Mouse’a hayat vermek için toplamda 20’den fazla, her biri benzersiz el işçiliği içeren işlem gerekmiş.


1980’lerde tanıtılan Fantasy koleksiyonundan ilham alan Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse, başarısını şekillendiren bazı orijinal niteliklerini koruyor. Mickey Mouse karakterli saatler, arena kasaya, bi-retrograde görünüme, manufacture üretimi mekanizmaya ve yine sınırlı sayıda sadece 200 adetlik edisyona sahip nadir bir tasarım. Bulgari de 1996’da tanıttığı sıçrayan saat ve retrograde dakika işlevli ilk kalibreden 25 yıl sonra bu kez retrograde tarih işleviyle daha da zenginleştirilen Calibre BVL300 mekanizmayla saatçilik uzmanlığını bir kez daha kanıtlıyor.


Meraklılarına çocukluk hayallerini biraz daha sürdürme şansı sunan Bulgari, Arena Bi-Retrograde Mickey Mouse’un 200 şanslı sahibine özel bir sunum kutusu da hediye ediyor.
Commenti


bottom of page