top of page

BURBERRY VENEDİK’TE

Burberry, 60. Uluslararası Sanat Sergisi La Biennale di Venezia'nın açılışında İngiliz yaratıcılığını kutluyor.   

Ünlü İngiliz markası, British Council tarafından düzenlenen, bu yıl sanatçı ve film yapımcısı John Akomfrah'ın ‘Listening All Night to the Rain ‘adlı yeni sergisinin yer aldığı İngiliz Pavilyonu'nun ana sponsoru olarak üst üste ikinci kez etkinliğe katılıyor. Burberry, açılış haftası boyunca iki önemli organizasyona ev sahipliği yaparak markanın modern İngiliz sanatı ve kültürüne verdiği önemin altını çiziyor.


BURBERRY, JOHN AKOMFRAH VE TALK ART


John Akomfrah, İngiliz Pavilyonu Shane Akeroyd Yardımcı Küratörü Tarini Malik'in katılımıyla Talk Art'ın kurucuları Russell Tovey ve Robert Diament ile samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Sanatçı, bugüne kadarki çalışmaları, sanatsal pratiği ve dönüm noktası niteliğindeki çalışması ‘Listening All Night to the Rain’ üzerine konuştu. Bu özel söyleşi ilerleyen günlerde Talk Art podcast'inin bir bölümünde yayınlanacak.HARRY'S BAR'DA BİR GECE


Burberry ailesi ve sevenleri, Venedik'te Burberry'yi kutlamak üzere Kreatif Direktör Daniel Lee ve John Akomfrah ile bir araya geldi. Lüks İngiliz markası, efsanevi Harry's Bar'da ikonik Bellini kokteylleri ve Benji B.'nin müziği eşliğinde keyifli bir akşam düzenledi.


Konuklar arasında Alvaro Barrington, Antonia Marsh, Alex Eagle, Bianca Arrivabene, Bianca Brandolini, Daniel Lee, Emily King, Honey Dijon, John Akomfrah, Julian Knxx, Katy Hessel, Lynette Yiadom-Boakye, Matthew Slotover, Oyinkansola Dada, Rene Mati, Rhea Dillon, Robert Diament, Róisín Tapponi, Russell Tovey, Sadie Coles, Serena Rees, Skye McAlpine, Sophie Hicks, Sydney Lima ve Tim Marlow yer aldı.


BURBERRY VE SANAT


Burberry, hem yurt içinde hem yurt dışında sanat ve kültürü destekleme konusunda mirasa bağlılığı ile öne çıkıyor. Sanat kurumlarını desteklemekten modern İngiliz sanatçılarla iş birliğine kadar Burberry, İngiliz yaratıcılığını küresel kitleyle buluşturmaktan gurur duyuyor.

コメント


bottom of page