top of page

Buglari Octo Roma Koleksiyonu

Yeni Octo Roma koleksiyonundaki saatler çok yönlü, sofistike ve zarif nitelikleriyle tanımlanıyor. Muhteşem bir otomatik saatten göz kamaştırıcı bir kronografa ve büyüleyici bir tourbillon saate kadar çeşitli seçenekler sunuyor. Stil sahip ve özgüvenli kişilerin tercihi olan Octo Roma, dikkat çekici tasarımıyla Bulgari'nin inovasyon yetkinliğine ve imzası niteliğindeki İtalyan tarzıyla İsviçre saatçiliğine katkısına mükemmel bir örnek teşkil ediyor.

Octo Roma koleksiyonu kalıcı bir izlenim bırakan ve markanın zengin Romalı köklerini yansıtırken mimari bir mirasa ve saatçilik zanaatkarlığına göndermede bulunan çağdaş bir stile hayat veriyor. Kasanın sekizgen şekli markanın ebedi şehirle tarihi bağlantısına göndermede bulunuyor. Otomatik ve kronograf modellerin kadranındaki zarif Clous de Paris motifi ise İsviçre Yüksek Saatçiliğini onurlandırıyor.

Octo Roma’nın dikkat çekici, dairesel olmayan tasarımı güçlü bir stille çok yönlü kullanılabilirliği ve İtalyan tarzının anında tanınan dokunuşlarını buluşturuyor. Octo Roma otomatik ve kronograf modelleri bir alet kullanmadan kolayca değiştirilebilen bileklik sistemiyle istendiğinde farklı bir görünüme geçme özgürlüğü sunuyor. İki modelin kasasına kusursuz bir şekilde entegre edilen kurma tepesi, koruyucu parçalarla destekleniyor. Her saat ayrıca 100 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Kasa tasarımında dairesel ve sekizgen şekillerin birlikte kullanılmasıyla dokular, ışık ve gölgeler arasında zarif oyunlar yaratılıyor. Bulgari, yeni koleksiyonunda sekizgen saati modern ve sofistike bir düzeye yükselterek zarafeti simgeliyor. Zengin İtalyan mimarlık tarihinde sıkça kullanılan sekizgen şekil, Pantheon ve Leonardo da Vinci’nin eserleri gibi ikonik yapılarda da görülüyor.


Comments


bottom of page