top of page

ci Bloom 2024 - Established Galeriler Rotası

Türkiye’nin sanat sahnesi, İstanbul’da düzenlenen CI Bloom bahar fuarıyla yeniden canlanıyor. 25 Nisan ön izleme, 26-28 Nisan tarihleri arasında ise genel ziyaretlerin gerçekleşeceği, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonunları’nda düzenlenecek olan CI Bloom üçüncü edisyonuyla sanat severlerin karşısına çıkıyor.Seçtiğimiz beş galerinin rotasını takip ederken; Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları'nda gerçekleşecek olan fuarda, 24 çağdaş sanat galerisi, 5 kurum ve inisiyatifin 267 sanatçısının 568 eseri sergilenecek.


BOZLU ART PROJECT


Ali Alışır, Melez RuhlarErcan Akın, İsimsizGamze Taşdan, Lavanta Bahçesi


Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, “CI Bloom, Türkiye’deki çağdaş sanat sahnesine dinamizm kazandıran ve uluslararası alanda yeni bir soluk getiren Contemporary Istanbul’un genç fuarı olarak sanat dünyasında yerini aldı. CI Bloom, yaratıcı İstanbul ve özgür İstanbul vizyonuyla uyumlu bir şekilde, Türkiye’nin her köşesine ulaşmayı ve kültür-sanatın yeni oyuncularını uluslararası koleksiyonerlerle ve sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyor."


C.A.M GALLERY


Arda Diben, KaradelikLeo Ferdinando Demetz, The Dream


BMW Türkiye’nin distribütörü Borusan Otomotiv ve LG OLED evo’nun partnerliğinde gerçekleşen fuarın 3. Edisyonu, aynı zamanda fotoğraf sanatına odaklanan CI Photo etkinliğine de ev sahipliği yapıyor.


DIRIMART

-mentalKLINIK, HyperspringANSELM REYLE, Untitled


CI Bloom, Türkiye’deki çağdaş sanat galerileri ve sanatçıları yurtdışındaki koleksiyoner gruplarına ve basın mensuplarına küresel ölçekte tanıtmayı hedefliyor.


ZILBERMAN


Sandra Del Pilar-TzompantliAzade Köker-Carnival series


CI Bloom Katılımcı Galeriler:

Art On Istanbul, İstanbul; Belm’art Space, Ankara Bozlu Art Project, İstanbul; brieflyart, İstanbul; BüroSarıgedik, İstanbul; C.A.M. Galeri,İstanbul; den art, Antalya; DifoArt, İstanbul; Dirimart, İstanbul; Galeri Bosfor, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; Galeri Siyah Beyaz, Ankara; Muse Contemporary, İstanbul; One Arc Gallery, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; Simbart Projects, İstanbul; Taksim Sanat, İstanbul; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul; Zilberman , İstanbul, Berlin, Miami; 10_12 Gallery, İstanbul  


GALERİ 77


Gago PepeVahram Davtian, PaparazziBayram Demir Labyrinth

Commentaires


bottom of page