top of page

Sıra Dışı İş Birliği: Converse x A-Cold-Wall*

Fütüristik bir silüet, kış koşulları için yeniden tasarlandı. Converse x A-COLD-WALL*'ın orijinal kreasyonu, fonksiyonellikle yenilikçi bir tarzı harmanlıyor.


Teknoloji ve tasarımın birbirlerini ileriye taşıyabileceği fikrinden yola çıkarak tasarlanan ve tamamen yeni bir silüet olan Geo Forma'nın tasarım dili, Converse'in ikonik Chuck Taylor All Star’ının modern bir yansıması olan Chuck 70'i bambaşka bir boyuta taşıyor. Ancak bu sefer geometrik formlarda karşımıza çıkıyor. Yeni köşeli formuyla dikkat çeken ve özel orta ve dış taban tasarımlarıyla tamamlanan bu silüet, Ross'un imzasıyla Chuck 70'e farklı ve sanatsal bir dokunuş ile katıyor. Dikkat çekici formlar, fütüristik ve geometrik bir yorumla modern bir görünüme kavuşuyor.Geo Forma modelinde yer alan ayağı sarmak için tasarlanan streç, üst kısım ve alt taban üzerine lamine edilen polyester ve yırtılmaz likra kumaş, giyim kolaylığı sağlıyor. Ürün teknolojisi açısından da çarpıcı özelliklere sahip olan modelin elastik yakası ve topuk kısmında kullanılan teknik kumaşlar, ayakkabının fonksiyonelliğini arttırıyor.


Bunların yanı sıra sürdürülebilir bir tasarıma sahip A-COLD-WALL* Geo Forma, geri dönüştürülmüş dış taban silüetini doğal ve organik unsurlara dayandırıyor. Volt/Black Beauty ve Lily White/Poppy Seed olmak üzere maksimalist ve minimalist iki farklı renk seçeneğine sahip modelde, performans, sürdürülebilirlik ve fütürizm bir arada sunuluyor.

Comments


bottom of page