top of page

Magnet Quarterly x DISNEY+ Dünyayla Benim AramdaMF Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği Dünyayla Benim Aramda dizisinin oyuncuları Demet Özdemir, Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktutan ve Metin Akdülger ile İstanbul’un son dönemde popüler lokasyonlarından Tersane İstanbul’da buluştuk. Haliç manzarası karşısında keyifli sohbet ve enerjik bir çekimle birlikte Disney+ ile ilk buluşmaları ve dizideki karakterleri ile olan yolculuklarını anlattılar. Günümüzde popüler iki sendrom olan Tükenmişlik ve sosyal medya takıntısını da bir arada bize sunan dizi bizi de yeni keşiflere sürükleyip kendimizi sorgulatacak diyebiliriz.


METİN: Fitilli atlet: COS, Vatkalı Ceket & Pantolon: EMRE ERDEMOĞLU

DEMET: Kayık Yaka Elbise: MIRELA CERICA

BUĞRA: T-shirt: COS, Kemer Detaylı Pantolon: GIVENCHY/BEYMEN, Saat: IWC Aksesuarlar: Kendisine Ait.

HAFSANUR: Strech Tulum: SAINT LAURENT/BEYMEN, Yakası Payet İşlemeli Ceket: ITMFL, Deri Çizme: PRADA


Demet Özdemir - İLKİN


Bralet: INTIMISSIMI

Fitilli Boxer: COS

Ceket & Pantolon: EMRE ERDEMOĞLU

Deri Kemer: SHOPI GO


1. Disney+’ın ilk yerli projelerinden birinde yer alıyorsunuz. Hepimizin çocukluğuna değinen bu platformda olmak ne hissettiriyor?

Benim için çok heyecan verici, çocukluğumdan beri severek izlediğim ikonikleşen filmlerin arasında yer almak gerçekten fantastik. Hele benim kadar animasyon aşığı biriyseniz bu gerçekten heyecan verici.


2. İlkin karakterini nasıl analiz ettiniz?


Aslında yaptıklarından çok yapamadıklarına baktım karakterin, nelere neden sustuğunu aslında gerçek korkularının neler olduğunu çözümlemeye çalıştım. Gerçekten zor bir karakter İlkin ama her insan gibi sevgi ile ilgili sınavları var.

3. İlişkinizde böyle bir iletişim problemi yaşasanız sizin çözüm şekliniz nasıl olurdu?


Bu tür problemler yaşamak için gerçekten bittiğine önce kendinizi ikna etmeniz gerekiyor. Zaten temel problem güvensizlik değil bir bağ kaybı, ben asla bu yollara başvurmazdım. Bu kadar uzun soluklu oyunlar kurup oynamak gerçekten zor, başa çıkması güç bir süreç olurdu ve geri dönülemez yollara sürüklemesi kişinin kendini…


Dantel Dokulu Bluz: MUSIER/BEYMEN

Pantolon: ILA

Toka Detaylı Loafer: BEYMEN COLLECTION


4. İlişkilerde dengeye mi yoksa karşılı saygıya mı inanırsınız?

Aslında saygı olmazsa olmaz, fakat saygıyı seçip dengeyi de bırakmak olmaz. Denge tüm evren, tüm yaşam için gerekli, iletişimde de olmazsa olmazdır benim için. O zaman şöyle diyeyim; saygı çerçevesinde bir denge.


5. Bir oyuncu olarak Tolga’nın yaşadığı ruh durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?


Yaşadığı onaylanma durumuna açlığını gerçekten iyi anlayabiliyorum. Herkes, göz önünde olan özellikle başarısının, güzelliğinin, yeteneklerinin onaylanmasını bekliyor. Sebebi ise oyunculuk kariyer seçimi bu yönde olunca ancak böyle iyi hisseder hale geliyorsun. Konu bu durumu nasıl yönettiğin. Tolga’yı anlıyorum ama yönetim şekli maalesef kendine zarar veren ve değer hissettiren bir moodda.


6. Sizce sevgi tükenen mi yoksa tüketilen bir şey mi?


Aslında sevgi sınırsız sadece niyet etmek vardır mesela; seni sevmeyi istiyorum ve seni artık sevmek istemiyorum 2 uç seçenekler. Konu tüketilir değil de aslında sevmekten vazgeçmemek olduğunda sevginin biten bir şey olduğunu düşünmüyorum.


Buğra Gülsoy - TOLGA

Gömlek:PAL ZILERI/BEYMEN

Pantolon: DOLCE&GABBANA/BEYMEN

Saat: CARTIER

Aksesuarlar: Kendisine Ait

1. Disney+’ın ilk yerli projelerinden birinde yer alıyorsunuz. Hepimizin çocukluğuna değinen bu platformda olmak ne hissettiriyor?

Disney’in çizgi filmleriyle, animasyon filmleriyle büyüdük, evet.. Sadece çocukluk dönemimiz değil, gençlik yıllarımızda da birçok kaliteli filmlerini izledik. Şimdi böylesi köklü bir organizasyonun bir parçası olmak gerçekten de gurur verici.


2. Tolga karakterini ilk okuduğunuzda onunla hiç empati kurabildiniz mi veya duygu olarak ona yakın hissettiğiniz zamanlar oldu mu?

Kariyeri ile ilgili yaşadığı sıkışmışlık hissi ve kendisini sürekli geliştirmek isteyişi, sınırlarını zorlama isteği benim oyunculuğa başladığım ilk dönemleri anımsatıyor. Kendimi tekrar etmeden, işimi nasıl keyif alarak yapabileceğimin sınırlarını zorlardım ben de.


3. Tükenmişlik günümüzde oldukça yaygın. Siz bu duygu durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Özellikle pandemi süreci sonrası dünyanın savaşlarla ve ekonomik sıkıntılarla çalkalandığı bir dönemde insanlar geleceği büyük bir “belirsizlik” olarak görüyorlar. Belirsiz olan her şeyse bizleri derin depresyonların içine itebiliyor. Gelecek kaygısı, insanı tükenmişliğe iten en büyük faktörlerden biri.4. Dünyayla Benim Aramda’nın ilk bölümünde sosyal medyadan biri ile tanışıyorsunuz. Sizce sosyal medyadan iki insanın tanışması bir hayat kurması mümkün mü?

Tabii ki insanlar sosyal medya üzerinden konuşup, buluşabilirler ve hatta dünyada bu sayede evlenen insanlar da çok. Ama gerçek dünyada kurulan iletişimlerin ve bağın her zaman yapay dünyadan daha güçlü ve daha sağlam temelli olduğunu düşünüyorum.


5. Sizce sevgi tükenen mi yoksa tüketilen bir şey mi?

Aşk tükenen ve tüketilen bir şey, diye düşünüyorum.. Aşk, ilk heyecan, karşındakini anlayabilme, çözebilme dürtüsü. Sonrasında sevgiye dönüşürse eğer, sevginin asla tükenmeyeceğini düşünüyorumHafsanur Sancaktutan - Sinem1. Disney+’ın ilk yerli projelerinden birinde yer alıyorsunuz. Hepimizin çocukluğuna değinen bu platformda olmak ne hissettiriyor?


Şahane hissettiriyor. Son zamanlarda herkesten bu platformda yer aldığım için çok güzel sözler duyuyorum. Disney’e yeni bir içerik üretmiş olmak, dahil olmak ayrı bir mutluluk. Umarım herkesin aklında uzun yıllar kalacak dizimiz :))


2. Sinem karakteri sana ilk geldiğinde ne hissettin ve rolü kabul etmende sana yardımcı olan neydi?


Öncelikle Pınar Bulut’un kaleminden çıkması, Asena Bülbüloğlu’nun yapımcılığını üstlenmesi, yönetmen koltuğunda Hülya Gezer’in oturması ve Disney+’in bir projesi olması beni çok yükseltti. Senaryoyu okuduğumda Sinem’in dönüşümünü görmek, izleyicisi olsam ‘kesin çok keyif alırdım’ dediğim bir işin içinde ‘neden olmayayım?’ dedim kendime :) Hatta senaryoyu ilk okuduğum gece heyecandan uyumadım…


3. Sosyal medya ile aranız nasıl ve sosyal medya üzerinden iletişim kurduğunuz biri oldu mu?


Oldu, çağımızda hayat artık sosyal medyadan akıyor. Benim de tanıştığım biri olmuştu :)


Gömlek: PACO RABANNE/V2K

Fitilli Şort: MT1012/SHOPI GO

Topuklu Ayakkabı: PRADA

Çorap: PENTI

Taşlı Küpeler: CARTIER


4. Sinem yerine Hafsanur olsaydı İlkin’in dediklerini gene de yapar mıydı?


Hafsanur yapmazdı, ama Hafsa’nın İlkin olduğu durumlar oldu :)


5. Mesleğe başladığınız günden itibaren hep güzel işlerle anıldın. Bundan sonrası için planlarınız nedir?


Beni çok heyecanlandıran yeni bir işin içindeyim şu an. Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği çok güzel bir uyarlama için yola çıktık. Sabırsızlıkla beklediğim birkaç işbirliği daha olacak. Proje seçerken oldukça seçiciyim. Kariyerimde emin adımlarla yol almak istiyorum, yaşım ve deneyimlerimi düşününce önümde alınacak uzun bir yol var.


Metin Akdülger - Kenan


Mesh triko:PEYMAN UMAY/BEYMEN

Pantolon & Kemer:SHOPI GO


1. Disney+’ın ilk yerli projelerinden birinde yer alıyorsunuz. Hepimizin çocukluğuna değinen bu platformda olmak ne hissettiriyor?

Son yıllarda ülkemizde giderek hareketlenen dijital mecraların artması bizim için çok sevindirici. Disney ise hepimizin büyürken yanımızda olan birçok hikayenin ve kahramanın geldiği yer. Kavuşmak ümidiyle diyorum.


2. Sosyal medyadaki ilişkileri nasıl değerlendiriyorsun ve sizin sosyal medya ile aranız nasıl?

Sosyal medya tüm Dünya için iletişimi ve ilişkileri sonsuza kadar değiştirdi. İş yapma şeklimiz ve hatta şu an yaptığımız röportaj bile derginin sayfalarından çok sosyal medya üzerinden okunacak. Ben sosyal medyanın tekinsiz ve anonim ortamını biraz ürkütücü bulsam dahi kendimi ifade etmeye çalışıyorum diyebilirim.


3. Son yıllarda dijital her zaman hayatımızın içinde ilişkilerde de bunun bir etken olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kaçınılmaz bir durum olarak değerlendiriyorum.4. Dizinin ilerleyen noktalarında Kenan’ın geçmişinden gelen korkularıyla yüzleştiği anları izleyeceğiz. Sizin de farklı sebeplerden dolayı yüzleşmek durumunda kaldığınız ya da üstüne gittiğiniz korkularınız var mı? Siz nasıl bir yol izlersiniz?

Öncelikle bu tatlı spoilerınız beni biraz gerdi, bunu belirteyim. Korkularla yüzleşmek birçok hikayede karşımıza çıkan bir tema. Sanırım her insanın kendi serüveninin bir parçası bu durum.


5. Geçmişte bir olayı öğrenmek veya gün yüzüne çıkarmak için bu tarz oyunlar yaptığınız oldu mu?

Bu tarz oyunlar yapmadım ama meslek olarak öğrenmek, paylaşmak, özgürleşmek için oyunlar oynuyorum. Oyun demek benim için dürüstlük ve özde yatan gerçeklikle oynamak, özgürce kendini ifade edebilmek demek. Oyunlarda buluşalım efendim.BUĞRA: T-shirt: SAINT LAURENT/BEYMEN,

Denim Pantolon: DOLCE&GABBANA/BEYMEN,

Blazer Ceket: EMRE ERDEMOĞLU, Aksesuarlar: Kendisine Ait

DEMET: Triko Bluz: ALAIA/BEYMEN, Saten Şort: MT1012/SHOPI GO. Deri Kemer: SHOPI GO


METİN: Fitilli Atlet: COS, Vatkalı Ceket ve Pantolon: EMRE

ERDEMOĞLU

DEMET: Kayık Yaka Elbise: MIRELA CERICA, Kolye ve Bileklik: POMELLATO.

BUĞRA: T-shirt: COS, Kemer Detaylı Pantolon: GIVENCHY/ BEYMEN. Saat: IWC. Aksesuarlar: Kendisine Ait


HAFSANUR: Mesh bralet: FIFTH SENSE LINGERIE, Keten Yelek: PEYMAN UMAY/BEYMEN, Pantolon ve Deri Kemer: SHOPI GO

Kolye ve Bileklik: CARTIER.

BUĞRA: Takım Yeleği ve Pantolonu: DOLCE&GABBANA/

BEYMEN, Dokulu Gömlek: PAL ZİLERİ/BEYMEN.

DEMET: V Yaka Bralet: FIFTH SENSE LINGERIE, Fitilli Boxer, COS. Vatkalı ceket ve Pliseli pantolon: EMRE ERDEMOĞLU. Deri Kemer: SHOPI GO


METİN: Triko Bluz: PEYMAN UMAY/BEYMEN

DEMET: Triko Bluz: ALAIA/BEYMENHAFSANUR: Mesh bralet: FIFTH SENSE LINGERIE, Keten Yelek: PEYMAN UMAY/BEYMEN, Pantolon ve Deri kemer: SHOPI GO,

Kolye ve Bileklik: CARTIER.

DEMET: V Yaka Bralet: INTIMISSIMI, Fitilli Boxer: COS, Vatkalı Ceket ve Pliseli Pantolon: EMRE ERDEMOĞLU, Deri Kemer: SHOPI GO, Kolye:POMELLATOBUĞRA: T-shirt: COS, Kemer Detaylı Pantolon: GIVENCHY/BEYMEN, Saat: IWC Aksesuarlar: Kendisine Ait

HAFSANUR: Strech tulum: SAINT LAURENT/ BEYMEN, Yakası Payet İşlemeli Ceket: ITMFL 

Genel Yayın Yönetmeni/Editor in Chief: Irem Şentürk & Selim Can Çelik

Dijital İçerikler Direktörü/Digital Content Director: Gökhan Ünal

Yayın Direktörü/Publication Director: Timur Can Ersoy

Sosyal Medya Editörü/Social Media Editor: Bilun Atikkan

Fotoğraf/Photography: Emre Güven

Fotoğraf Asistanları/Photography Assistants: Ömer Çetiner

Styling: Pınar Aytaş

Styling Asistanı/Styling Assistant: Seda Desovalı

Saç/Hair: Önder Tiryaki

Saç Asistanı/ Hair Assistant: Doğukan Tuncer

Demet Özdemir & Metin Akdülger Makyaj/Makeup: Aynur Kabak

Buğra Gülsoy & Hafsanur Sancaktutan Makyaj/Makeup: Önder Tiryaki

Makyaj Asistanı/Hair-Makeup Assistant: Doğukan Tuncer

Prodüksiyon Asistanları/Production Assistants: Bilun Atikkan & Selin Dilmaç

İletişim Ajansı: İletişim Deposu

Comments


bottom of page