top of page

Gap’ten Renkli Babalar Günü

Dünyanın en ikonik markalarından Gap; özgür stili ve her daim rahatlık sunan rengarenk yaz koleksiyonu ile baba ve baba adayları için birbirinden şık alternatifler sunuyor. Biz de bu zamansız koleksiyonu keşfetmek için şehrin en cool üç babası ve çocuklarıyla bir araya geldik. #MyCoolDad kampanyası kapsamında Kıvanç Kasabalı ve oğlu Can, Caner Erdeniz ve kızı Vina, Caner Yıldırım ve kızı Mavi; baştan aşağı Gap kıyafetleriyle bize eşlik ederken, onlara baba olmakla ilgili merak ettiklerimizi sorduk.Kıvanç – Can KasabalıBaba oluyorsun!” cümlesini ilk kez duyduğunuzda ne hissettiniz?


Baba olacağımı ilk duyduğumda caddede yürüyordum, inanılmaz heyecanlandım sanki bulutların üzerinde yürüyor gibi hissettim diyebilirim.


Baba olmanın en güzel, en renkli yanları neler?


Can’la paylaşımlarımızın her geçen gün artması, babalığı daha da keyifli bir hale getiriyor.


Oğlunuz Can ile birlikte yapmaktan en çok hoşlandığınız aktivite?


Beraber basketbol oynamak ve evde resim yapmak en sevdiğimiz aktiviteler.


Baba olmakla ilgili aldığınız en iyi tavsiye?


Bebeklik döneminin hızlı geçeceği, o yüzden o anların keyfini doya doya çıkarmak gerektiği tavsiyesidir.


Can için gelecekte nasıl bir dünya hayal ediyorsunuz?


Can’ın hayallerini gerçekleştireceği, kendini mutlu hissedeceği bir dünyasının olması benim için önemli olan. Bu yönde ne yapmak isterse onun her zaman destekçisi olmak isterim.
Caner – Vina Erdeniz“Baba oluyorsun!” cümlesini ilk kez duyduğunuzda ne hissettiniz?


Müge, ilk “baba oluyorsun” dediği anı unutamıyorum; aslında tüm duyguları bir arada yaşıyorsunuz, inanılmaz bir heyecan, sevinç, biraz endişe ve kaygı. Sorumluluk hissi acayip bir duygu, ama benim uzun zamandır içimde iyi bir baba olma hayali olduğu için tüm bu duygu selinin sonunda hayallerinin gerçek olma hissi tarifsizdi gerçekten.


Baba olmanın en güzel, en renkli yanları neler?


Baba olmanın en güzel yanı, Vina ilk doğduğundan beri onunla her tecrübeyi tekrardan yaşamak, onun ilklerine şahit olmak, onun o en ufak bir şeyi başardığındaki mutluluğunu görmek, gerçekten mükemmel bir his.


Kızınız Vina ile birlikte yapmaktan en çok hoşlandığınız aktivite?


Benim elektrikli bisikletim vardı. Vina doğduktan sonra arkasına çocuk koltuğu taktırmıştım. Bu sıralar en sevdiğimiz aktivite, bisiklete atlayıp baba-kız sahil boyunca turlamak ve en sonunda dondurmacıda mola vermek. Tabii ki scooter ve kaykaya binmekte favori aktivitelerimiz arasında.


Baba olmakla ilgili aldığınız en iyi tavsiye?


Aslında baba olmakla ilgili pek bir tavsiye aldığımı hatırlamıyorum. Genelde anneler daha çok seviyor sanırım birbirlerine tavsiyede bulunmayı. Erkekler biraz daha ketum o konuda. Biz zaten genel anlamda eşim ile birlikte anne-baba olma serüvenimizde en başından beri tavsiyelerden çok kendi deneyimlerimizi tercih ediyoruz. Şu ana kadar da yolculuk çok keyifli…


Vina için gelecekte nasıl bir dünya hayal ediyorsunuz?


Kızım Vina için ve diğer tüm çocuklar için daha iyi, huzurlu ve kendilerini özgürce ifade edebildikleri bir dünya hayal ediyorum ve en büyük dileğim yollarının her zaman iyi ve temiz kalpli insanlarla kesişmesi.
Caner – Mavi Yıldırım“Baba oluyorsun!” cümlesini ilk kez duyduğunuzda ne hissettiniz?


Açık olmak gerekirse hiçbir şey hissetmedim. Çünkü bir annenin anne olacağını öğrendiğinde başlayan tüm o hormonsal, fizyolojik, duygusal değişimler bizde pek olmuyor. Mavi doğduğunda onu kucağıma aldığımda da tam anlamlandıramamıştım duygularımı. “Evet bundan sonra artık bizim sorumluluğumuzdasın, sana bir ömür gözümüz gibi bakacağız” demiştim yüzüne bakarak. Ama onun günden güne büyümesini gördükçe, beraber vakit geçirip senden bir şeyleri onda gördükçe, o zaman baba olduğumu daha iyi hissetmeye başladım. Hatta Mavi sanki hep varmış 2,5 sene değil de yıllardır bizimleymiş gibi hissediyorum. Onsuz bir şey yapınca sıkılıyoruz. İşin en güzeli, yaptığım tüm ekstrem sporları beraber yapabileceğim, aynı genleri taşıyan bir arkadaşım olacak ileride.


Baba olmanın en güzel, en renkli yanları neler?


Bir kere sabahları, “Babaaa nerdesin?” diye uyandırılıyorum. Bu harika bir duygu. Baba diye seslendiğinde içim eriyor. Daha 8-10 aylıkken “Daddy” diyordu onu da ayrı seviyorum tabii. Onunla vakit geçirdiğim zaman resetleniyorum; sanki hayatın tüm olumsuzlukları yok olup gidiyor, her şey güzel geliyor.


Kızınız Mavi ile birlikte yapmaktan en çok hoşlandığınız aktivite?


Mavi, atları çok seviyor ve her hafta muhakkak çiftliğe gidiyoruz. Hem ata biniyor hem de mantısını yiyor.


Baba olmakla ilgili aldığınız en iyi tavsiye?


Bana kimse tavsiyede bulunmadı ama ben bir tavsiyede bulunayım; çocuk büyütmek oldukça zor ama bir o kadar da keyifli. Tüm zorlukları ve güzel anları eşinizle paylaşın.


Mavi için gelecekte nasıl bir dünya hayal ediyorsunuz?


İstediğimiz kadar mantı yiyip kilo olarak geri dönmeyen bir dünya hayal ediyorum çünkü Mavi mantıya bayılıyor! Şaka bir yana tüm çocukların eşit şartlarda büyüdüğü güzel bir dünya istiyorum…

Comments


bottom of page