top of page

Gündemdeki İş Birlikleri

Farklı moda markalarının hem hedef kitlelerini genişletmek hem de marka algılarını gençleştirmek adına yaptıkları iş birliklerine gün geçtikçe yenisi ekleniyor.

Geçtiğimiz hafta adidas x Balenciaga ikinci koleksiyon kampanya görsellerini paylaştı. Bu hafta ise pek çok marka yeni güç birliklerini duyurdu. Bu birlikteliklerden öne çıkanları sizler için bir araya getirdik.

1) Tommy Jeans x Martine Rose

Tommy Jeans'in 90'lar arşivinden ilham alarak tasarlanan koleksiyon, cinsiyet ve kalıplarından bağımsız 35 parçadan oluşuyor. Rose'un imzası haline gelen abartılı proporsiyonlar ve sokak giyimine adapte edilebilen parçaların en önemli özelliği giyilebilir olması. Yakın zamanda instagram'da pek çok isimde göreceğimiz şüphesiz.


2) Moncler x Rick Owens

Rick Owens daha önce Moncler, adidas, Birkenstock gibi iş birlikleri yapmış olsa da aslında çok iş birliği yapmaya ve hızlı tüketilen ürünler üretmeyi tercih eden bir marka değil. Ancak Moncler 70. yıl kutlamalarının bir parçası olarak ikonik Maya ceketin, sektörün önde gelen 7 isim tarafından yorumlanmasını istediği zaman, bu birliktelik kaçınılmaz olmuş. Owens, özgün tasarım anlayışını aktardığı ceket çift taraflı giyilebilir hale geldi. Abartılı omuz detaylarının yanı sıra, naylon ve parlak kumaştan yapılan dış kısmı ve mat, geri dönüştürülmüş naylon saten iç kısmıyla dikkat çekiyor. 5 Kasım'da duyurulan iş birliğinde Owens 4. isim olurken, ceketi yorumlayan diğer 6 isim şu şekilde: Palm Angels için Francesco Ragazzi, Thom Browne, FRGMT için Hiroshi Fujiwara, Pharrell Williams, Valentino için Pierpaolo Piccioli ve Giambattista Valli.

3) UNIQLO x Marni

2022 ilkbahar-yaz iş birliklerinin yakaladığı başarının ardından sonbahar-kış sezonu için yeniden bir araya gelen UNIQLO ve Marni, gardırobun temel parçaları modern ve zamansız bir tavırda yeniden yorumluyor. UNIQLO ve Marni saflık ve kaos arasındaki çatışmayı keşfederken aynı zamanda UNIQLO'nun işlevsellik, sadelik ve kumaşlara getirdiği yeni açılımları Marni'nin renk, desen ve proporsiyonlar üzerinden yarattığı çarpıcı dünya ile buluşuyor.


4) Off-White x Church's

Virgil Abloh tasarım algısını devam ettiren Off-White, Church’s ile devam eden iş birliğine iki yeni model ekledi. Shannon Cut ve Burwood Foam ismini taşıyan unisex modeller, Abloh’un “Her Şeyi Sorgula” tasarım felsefesinden ilham alıyor ve konfor ve şıklığı bir arada sunuyor.

5) Dries Van Noten x Stüssy

En son olsa da belki de en çok heyecanlandığımız iş birliği Dries Van Noten ve Stüssy. Hiçbir zaman reklam vermeyen, influencer giydirme veya büyük PR çalışmaları yapmadan, ürünlerini sadece seven insanlar tarafından giyilmesini isteyen Dries Van Noten, Stüssy iş birliği ile şimdiden hayranlarını oldukça heyecanlandırdı. Yalnızca sosyal medya hesaplarından Red Hot Chili Pepper'ın bas gitaristi Flea'nın yer aldığı bir teaser videosu ile duyurulan iş birliğinin henüz ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Comments


bottom of page