top of page

Hedefe Doğru Tam Gaz: Cem Bölükbaşı

Türkiye’yi Formula 1’de temsil eden ilk pilot olma hayaliyle yola çıkan Cem Bölükbaşı, elde ettiği her başarıyla bu hedefe biraz daha yaklaşıyor. Hız tutkusunu çok küçük yaşlarda keşfeden milli sporcu, önüne koyduğu hedefler ne kadar büyük ve zor olursa o kadar motive olduğunu söylüyor.


Tişört / T-shirt: Levi's

Pistlerin dışındaki Cem için “hız” ne kadar önemli? Günlük hayatınızda da hızlı yaşayanlardan mısınız yoksa daha sakin bir hayatı mı tercih ediyorsunuz?

Hızlı gitmem gereken tek yer pist olduğu için çok daha rahat, keyfini çıkararak ve kafama hiçbir şeyi takmadan hareket etmeyi seviyorum. Sık seyahat etmemden dolayı çok hızlı ve hareketli bir tempom olsa da günlük hayatta kendime sakin anlar yaratmaya gayret ediyorum.

Bu serüvende size ilham kaynağı olan isimlerden biraz bahsedebilir misin? Bu kişilerin hangi özelliğine sahip olmak isterdiniz?

Çok isim var ama ilk aklıma gelenler Roger Federer’in centilmenliği, Fernando Alonso’nun kazanma azmi oldu.


Tüm kıyafetler / Full look: Levi's Saat / Watch: IWC

En büyük destekçiniz kim?

Motor sporları zorlu ve uzun bir serüven. Başından beri en büyük destekçim tabii ki ailem. Son iki yıldır e-spordan gerçek pistlere taşıdığım hikayemde yanımda olan ajansımın ve yarışlar için gereken finansal desteği sağlayan tüm sponsorların önemi de çok büyük.

Antrenmanlar sırasında sizi en çok ne motive ediyor?

Beni en çok bir sonraki yarışın heyecanına ve zorluğuna hazırlanma anlayışı, hedeflerimin büyüklüğü ve zorluğu motive ediyor.

Kariyerinizi tek bir yönde çizmek zorunda kalsaydınız e-sporu mu Formula pistlerini mi tercih ederdiniz?


Gerçek Formula pistlerini tercih ederim. Tüm adımlarımı, dünyada e-spordan Formula 1’e yükselen ilk yarışçı ve Türkiye’nin ilk Formula 1 pilotu olmak için atıyorum.


Her yarış öncesi uyguladığınız bir rutin var mı?

Spesifik bir rutinim yok ama arabanın içine hep sağ taraftan zıplıyorum.

Yakın gelecekteki hedefleriniz neler?

Bu sene de Euro Formula Open’da devam etmek istiyorum, podyum ve galibiyetle umarım. 2022 için hedefim Formula 2’ye katılmak.

Birçok başarıya imza atmış ve kariyerinin ilk Euro Formula Open yarışını birincilikle bitirmiş genç bir yarış pilotu olarak, bu alanda başarılı olmak isteyen gençlere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Hayallerinden asla vazgeçmesinler. Önümüze engeller çıkıyor, çıkmaya devam edebilir. Bunlar karşısında yenilgiyi kabul etmemeli ve çok çalışmalıyız. Bir iş olmuyorsa, bunda da hayır vardır deyip daha iyisi için yeni yollar denemeye devam etmeliyiz.


1. Ceket, Pantolon / Jacket, Pants: H&M Edition X John Boyega

Ayakkabı / Shoes: Vakko Saat / Watch: IWC Gözlük / Sunglasses: Moda editörüne ait, Fashion editor's own


2. Ceket, Pantolon / Jacket, Pants: Hugo Boss Gömlek / Shirt: Marni, Shopigo Ayakkabı / Shoes: Vakkorama


3. Süveter / Sweater: H&M Edition X John Boyega Pantolon / Pants: Marni, Shopigo Ayakkabı / Shoes: NetworkFOTOĞRAF / PHOTOGRAPHY: ALİ KALYONCU

STYLING / STYLING: BATUHAN BULUT SAÇ / HAIR STYLIST: KADİR KUŞOĞLU MAKYAJ / MAKEUP ARTIST: UĞUR ERDEM YILDIZ

PRODÜKSİYON / PRODUCTION: ARMAĞAN MERVE BİLGİN

PRODÜKSİYON ASİSTANI / PRODUCTION ASSISTANT: YASEMİN YILDIRIMGEÇ

Comments


bottom of page