top of page

İşini Aşkla Yapanlar: Begüm Kıroğlu

“Sevdiğin işi yaparsan ömür boyu çalışmazsın” sözünü hepimiz biliriz. Mutlu bir hayatın sırrı elbette mutlu bir kariyerde saklı... İşte bu sözü hayatlarının merkezine koymayı başarmış altı isme, işini aşkla yapmanın sırlarını sorduk.2012’de kurduğu Begüm Khan markasıyla göz kamaştırıcı mücevher ve aksesuarlar tasarlayan Begüm Kıroğlu, güzel objelere olan tutkusunu erken yaşlarda keşfetmiş. Kıroğlu, yarattığı göz alıcı mücevherlerle hem gerçeküstü hem de sofistike bir dünyanın kapılarını aralıyor.


İşini aşkla yapan şanslı insanlardansınız. Sevdiğiniz işi yapıyor olmak hayata bakışınızı nasıl etkiledi?


Hayatta her şeye aşkla bakmamı sağlıyor ki bu da harika bir şey. Sanırım her sabah aşkla uyanıyorum. Sevdiğim bir yere gitmek, sevdiğim işle uğraşmak, yaptığım diğer her şeyi de sevmemi sağlıyor.


Pek çoğumuz çocukken büyüyünce şu olacağım diye hayal kurarız. Siz bu hayali gerçekleştirdiniz mi yoksa hayat sizi bambaşka yerlere mi taşıdı? Bu yolculuktan bahseder misiniz?


Ben çok hayalperest bir çocuktum; hâlâ da çok hayalperestim. Aklımda hep masal dünyaları var. Onları hayal ede ede buraya geldim. Hayallerim çok sık değişti, ama hayal kurmaktan hiç vazgeçmedim. Bence hayallerim beni bu noktaya getirdi ve şu anda olduğum yerden çok mutluyum.İşinizin en sevdiğiniz tarafları neler?


En sevdiğim tarafı bana bir özgürlük alanı sunması... Bağımsız bir tasarımcı olarak doğru olduğuna inandığım tasarımları, doğru olduğunu düşündüğüm kişilerle ve doğru olduğuna inandığım fikirleri savunarak yapıyorum. Çok renkli bir dünya... Harika insanlarla tanışıyorum, her gün ilham alıyorum. Az önce bahsettiğim hayalleri bir tuvale dökebilmek, paha biçilmez bir keyif.


Peki ya en zorlayıcı taraflarını sorsak?


Çok multidisipliner olmayı gerektiren bir iş... Yaptığımız sadece tasarım veya ürünün mağazaya girmesi değil; arkasında çok büyük ve detaylı bir ekip çalışması var. Bu kısmı da bazen zorlayıcı olabiliyor.


Kariyerine yeni başlayanlara vereceğiniz en önemli tavsiye?


Cesur olmaları ve hayatta işleri dâhil her şeyi aşkla yapmaları... 


FOTOĞRAF / PHOTOGRAPHY: ONUR DAĞ STYLING: TÜLİN AVCI SAÇ / HAIR STYLIST: REMZİ ATEŞ MAKYAJ / MAKEUP ARTIST: GÖKHAN SERPİN (MAC) FOTOĞRAF ASİSTANI / PHOTOGRAPHY ASSISTANT: MUSTAFA BERBER PRODÜKSİYON / PRODUCTION: ARMAĞAN MERVE BİLGİN & MÜGE SARIOĞLUComments


bottom of page