top of page

Lacoste x Magnet Quarterly: Oktay Çubuk

Yeni neslin yetenekli genç oyuncularından Oktay Çubuk ile Lacoste’un yeni sezon ürünleri için renkli bir çekim gerçekleştirdik. İstanbul’un güneşli günlerinden birinde hiç kaybetmediği enerjisi ve nezaketiyle ışıl ışıl parlayan Çubuk, Lacoste’un ikonik polo yakalı t-shirtleri, şık şortları ve şapkalarıyla poz verirken hem kariyeri hem de stili hakkında sorduğumuz soruları cevapladı.

"Bir Nefes Daha" filmindeki 'Fehmi' rolüyle ödül kazanmanın ardından televizyonda da pek çok başarılı işe imza attın. Oyunculuk kariyerin nasıl başladı?

Aslında "Bir Nefes Daha"da oynamadan önce ilk kamera önü oyunculuk deneyimimi bir televizyon dizisinde yaşamıştım ama filmin başarısı ve beraberinde getirdiği ödüllerden sonra kariyerim de daha hızlı bir yükselişe geçti. Küçük yaştan beri sinema benim için bir tutkuydu; kamera önü de, arkası da. O sebeple üniversitede sinema ve televizyon okumayı seçtim. Televizyonda aldığım ilk rolden önce üniversitede okurken 2 yıl farklı oyunculuk atölyelerinden eğitim aldım. Zaten oyunculuk da benim çocukluktan beri okulda ve okul dışında severek yaptığım bir işti, lisedeyken çektiğimiz kısa filmlerde de rol alıyordum. Herkes gibi benim de ilk yıllarım zor geçti, çok fazla çalışma, zaman zaman hayal kırıklıkları ama hep çok severim yapmaya gayret ettim işimi. Umarım daha uzun yıllar da devam edebilirim.

Hayat verdiğin karakterlerden en çok hangisiyle bağ kurdun? Yollarınızın kesiştiği bir rol geldi mi?

Şu ana kadar canlandırdığım karakterler arasında en çok bağ kurduklarım; "Bir Nefes Daha"da Fehmi, "Ah Nerede"de Ferit ve şu an canlandırdığım Kaan oldu. Her karakterde kendinden bir şey bulabiliyor insan, bazen de bir karakteri oynarken hayatınızın o yöne doğru evrildiğini bile hissetmek mümkün, en azından benim düşüncelerim böyle. Yaptığımız işin keyifli yanlarından biri de bu.


Kendi stilini nasıl tanımlarsın?

Benim stilim genellikle konforu ön plana çıkartıyor diyebilirim. Koyu renkleri kullanmayı tercih ediyorum ve sadelikten yanayım ama zaman zaman ufak çılgınlıklar da yapabiliyorum.

Gardırobundaki Lacoste ürünler, senin şık mı yoksa spor görünümlerinin mi parçası oluyor?

Lacoste’un klasikleşmiş polo yaka t-shirtleri her zaman dolabımda olmuştur. Ben genellikle spor olarak kombinlemeyi tercih ediyorum.


Gerçekleştirdiğimiz çekimde favori Lacoste parçan hangisi oldu?

Çekimden favori Lacoste parçam lacivert polo yaka t-shirt oldu.

Önümüzde değerlendirdiğin veya kesinleşen bir proje var mı? Nasıl bir rol gelse mutlu olursun?

Şu an hali hazırda devam eden projeme odaklanmış durumdayım, bizim işimiz insanın bütün konsantrasyonunu gerektiren bir iş. Görüştüğümüz bazı projeler var. Beni heyecanlandıran bir proje karşıma çıktığında hemen motive oluyorum zaten. Önümüzdeki süreçte aksiyon içeren bir işte rol almak isterim, ekstra bir şey öğrenmem, eğitim almam gereken karakterli canlandırmayı daha çok seviyorum.


* Tüm görünümler: Lacoste.


Genel Yayın Yönetmeni: Selim Can Çelik, İrem Bakić

Dijital İçerik Direktörü: Gökhan Oğuz Ünal

Fotoğraf: Erman İştahlı

Fotoğraf Asistanları: Esran Topal, Mehmet Çağrı Yılmaz, Özgür Sinir

Styling: Pınar Aytaş

Saç & Makyaj: Mutlu Ahmet Sinan

Saç & Makyaj Asistanı: Rojin Botan

Sosyal Medya Editörü: Sinem Durmaz

Prodüksiyon: Müge Sarıoğlu

Prodüksiyon Asistanı: Cerennur Kara

Comments


bottom of page