top of page

Sonsuzluk Yaratımı

Hipnotize edici ve renkli sanatın temsilcisi olan Japon sanatçı Yayoi Kusama, imzası olan motifleriyle yeniden Louis Vuitton'un tasarımlarını işgal ediyor.

2012'de Yayoi Kusama'nın büyüsüne kapılan Louis Vuitton, on yıl sonra uzayan sohbetler eşliğinde ilişkisine devam ediyor. Kusama’nın imza nesneleri, motifleri ve sonsuzluk hayalleri, Louis Vuitton'un tüm ürün kategorilerini ele geçiriyor. Louis Vuitton’un geçmişteki sanatsal iş birliklerine uygun olarak, Yayoi Kusama ile karşılaşma samimiyete, ikonoklazma ve her şeyden önce zanaatın ve sıradan olanın üzerinde mükemmelliğin karşılıklı takdirine dayanıyor.

Kusama’nın imzası niteliğindeki fırça darbeli noktaları Louis Vuitton monogramı ile eğlenceli bir şekilde buluşuyor. Sert kenarlı valizler ve Maison'un kadınlar ve erkekler için tasarladığı geniş yelpazeli yumuşak monogram kanvas çantalarında, botlarda, spor ve Derby ayakkabılarda, erkek hazır giyiminde, noktalı Monogram kuş tüyü ceketlerde ve kargo pantolonlarda karşımıza çıkıyor. Boyalı noktalar, beyaz Capucines ve siyah Dauphine çantalar gibi deri parçaların yanı sıra, çok renkli fırça darbeli düğmeleri olan siyah bir deri bir etekle çoğalmaya devam ederken; aynı zamanda, ipek fitilli bir pijama takımında, kişiye özel üretilen erkek dış giyimde, hassas baskılı saf yün bir paltoda, kadınlar için girift baskılı jean’lerde ve kaşmir kazaklarda da kendini gösteriyor. Renkli ve gri tonlamalı boyalı noktalar, Maison'un koku evrenine kadar uzanıyor.

Comments


bottom of page