top of page

Marciano by Guess x Magnet Quarterly: Ege Kökenli

Marciano by Guess 2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonu bu yıl uzak cennetler, nostaljik yolculuklar ve keşfedilmemiş plajlara yapılan kaçamakların hayalleriyle dolu bir macera ve seyahat tutkusundan ilham alıyor. Sade ve bir o kadar da zarif özel dikim detaylar ve temiz hatlarıyla dikkat çeken koleksiyonu yetenekli oyuncu Ege Kökenli ile keşfe çıkıyoruz. 11 yaşında sektöre adım atan ve başarı basamaklarını bir bir tırmanan Kökenli ile kariyeri, yeni filmi ve Marciano by Guess koleksiyonu hakkında koyu bir sohbete dalıyoruz.

Erken yaştan itibaren ekrandasın. Kariyerini oyunculuk üzerine kurmaya nasıl karar verdin?

İlk başlarda bir karar değildi aslında, evcilik oyunu kurmak gibi keyif aldığım bir yerden başladı oyunculuk. Adı üstünde zaten oyun işte... Ama tabii yaşım ilerleyip bunun meslek olduğunu kavradığım zamanlarda zaten hayat beni çoktan oraya sürüklemişti.


Yeni filmin "Hava Muhalefeti" vizyona girdi. Seni birbirinden farklı rollerde görsek de komedi filmlerinde kendini daha rahat hissettiğini düşünüyorum. Sen hangi roller geldiğinde mutlu oluyorsun?

Aslında bu meslekte sevdiğim şey sürekli değişim olması. Mekanlar, iş arkadaşları, roller, karakterler. O yüzden farklı roller canlandırmayı seviyorum. Komedi ya da dram olmasından ziyade içi dolu, bana oyun alanı açan karakterler olması daha keyifle içinde olmamı sağlayan şey oluyor genelde. "Hava Muhalefeti"nin Gözde’si de tam böyle bir karakter.

Hemen her anımızın kayıt altına alınmasının çok kolay olduğu bir zamanda sokağa çıktığında kendini nasıl hissediyorsun. Şık olmak bir yükümlülük haline geldi mi rahat olmaktan vazgeçmeyenlerden misin?

Şık olmayı çok seviyorum ama rahatıma da aşırı düşkünüm. Ama tabii şıklık da biraz göreceli bir kavram. Bence kişi içinde rahat hissedip, güzel taşıdığına inandığı parçaları tercih etmeli. Bazen elbiselerin insanları taşıdığı da oluyor çünkü. Kendimi tanıyarak giyindiğim her zaman sokakta da rahat hissediyorum kısaca.


Marciano by Guess’in yeni koleksiyonundan favori parçaların hangileri oldu?

Marciano by Guess’in yeni koleksiyonunun tüm renkleri ve floral Marciano özel desenleri bana bahar esintilerini ve yaz akşamlarını anımsattı. Her bir parça ayrı ayrı harika ama sanırım yeşil takım favorilerimden.

Nostaljiyi ve kadınsı albeniyi bir araya getiren Marciano koleksiyonunda hem gündüz hem gece şıklığı sunan birçok parça var. Romantik kıyafetlere mi yoksa retro motiflere mi daha çok şans verirsin?

Tamamen moduma bağlı. Romantik kıyafetleri sevdiğim kadar retro motiflere de bayılıyorum. Çok keskin hatları olan bir tarzım yok. Denemeyi, esinlenmeyi seviyorum.


Kendi tarzını üç kelimeyle nasıl ifade edersin?

Özgür, rahat ve zarif.


* Tüm görünümler: Marciano by Guess & Guess.


Genel Yayın Yönetmeni: Selim Can Çelik, İrem Bakić

Dijital İçerik Direktörü: Gökhan Oğuz Ünal

Fotoğraf: Erman İştahlı

Fotoğraf Asistanları: Esran Topal, Mehmet Çağrı Yılmaz

Styling: Yağmur Kural

Styling Assistant: Tugay Tunç

Saç: Remzi Ateş

Makyaj: Hakan Kültür

Makyaj Asistanı: Zehra Eroğul

Sosyal Medya Editörü: Sinem Durmaz

Prodüksiyon: Müge Sarıoğlu

Prodüksiyon Asistanı: Cerennur Kara


Comments


bottom of page