top of page

Matild Palace, A Luxury Collection Hotel

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki tarihi imparatorluk sarayı, “Matild Palace, A Luxury Collection Hotel, Budapest” adıyla açıldı. 1901 yılında inşa edilen görkemli ikiz binalar, İngiliz barok döneminin en iyi örneklerinden. Ünlü Elizabeth Köprüsü üzerinden şehrin ‘Peşte’ bölgesine girenler için bir geçit görevi gören ikiz binanın ilki, şimdi şehrin en popüler adreslerinden birine ev sahipliği yapıyor. Açıldığı günden itibaren büyük ilgi gören Matild Palace, Türkiye’deki seyahat tutkunlarını Avrupa’nın popüler destinasyonu Budapeşte’ye davet ediyor.


Macaristan’ın başkenti Budapeşte tarih, kültür, sanat, müzik ve gastronomi alanında son yılların en popüler tatil destinasyonlarından. Türkiye’den ağırladığı turist sayısıyla da dikkat çeken Budapeşte, her mevsim kendine özgü güzellikleriyle dünyanın farklı yerlerinden milyonlarca insanı ağırlıyor.

120 yıllık saray, beş yıl süren titiz bir çalışmayla 130 odalı bir otele dönüştürüldü. Matild Palace, ödüllü iç mekan tasarımcısı Maria Vafiadis ve Macaristan’ın tanınmış mimarları Péter Dajka ile Puhl Antal tarafından restore edildi. Birçoğu şehir ve Tuna Nehri manzaralı, 111 odası ve 19 süiti ile Matild Palace, ziyaretçilerine konforun lüks ile buluştuğu bir konaklama deneyimi sunuyor. Ayrıca restoranları, spası, spor salonu, toplantı salonları ve etkinlik alanları ile de iddiasını artırıyor.

Otelin tasarımı, ünlü binanın hem tarihi dokusunu hem de bir buluşma noktası olma misyonunu koruyor. Matild Palace, Budapeşteliler için olduğu kadar turistler için de değerli anılar yaratmak üzere modern ve sofistike bir ortam sunuyor.Comments


bottom of page