top of page

Messika ile Antik Mısır’ın Kalbine Yolculuk

Yaratıcı Direktör Valérie Messika, lüks mücevher koleksiyonu Beyond The Light’ın ikinci bölümünde eski Mısır’ın büyüleyici ve gizemli dünyasını keşfetmeye devam ediyor.


İlk bölümün Temmuz’da Paris High Jewelry haftasında yakaladığı başarının ardından ikinci bölüm Paris Moda Haftası defilesinde seyirciyle buluştu. Mimari çizgilerin gücü, geometrik şekiller ile bir araya gelerek turkuaz, malakit, oniks ve aventurin gibi renkli değerli taşarla süsleniyor. Koleksiyonda saç aksesuarları, bel zincirleri ve çift parmak yüzükler gibi vücudun farklı bölümlerini süsleyen parçalar yer alıyor.


Valérie Messika’nın altı farklı set altında topladığı koleksiyon, Mısır’ın mistik ve gizemli havasını retro fütüristik bir tavırda yeniden yorumluyor.


IMPERIAL MOVE


İkonik Move Uno deseni, Nil Nehri'nden aldığı ilhamla oniks, aventurin, turkuaz ve malakit, polikromatik seçkilerde altın ve elmaslarla buluşarak imparatorluk setiyle sunuluyor. Renklerin anlam ve kullanımlarına büyük önem veren Antik Mısırlılar, sembolizmi ve ruhani göndermede bulunan renkleri birleştirme sanatında ustaydılar.

Imperial Move Çift Parmak Yüzükleri, oniks, malakit, turkuaz, mavi altın taş.

Toplam elmas ağırlığı: 1,15 karat

Fotoğraf: Pierre Verez

Imperial Move Gerdanlık, mavi altın taş.

Toplam elmas ağırlığı: 22.66 karat

Fotoğraf: Pierre Verez


KANDAKE


Valérie Messika grafik detaylara sahip cesur ve çağdaş mücevher parçaları kadınların olağanüstü yeteneklerine vurgu yapıyor. Plastron kolye, saç mücevherleri, kol bilezikleriyle Messika parçaları vücudun her noktasını süslüyor.

Kandake PM Kolye - Toplam elmas ağırlığı: 21.29 karat

Kandake PM Bilezik - Toplam elmas ağırlığı: 8.34 karat

KandakeTekli Küpe - Toplam elmas ağırlığı: 5.70 karat

Fotoğraf: Isabelle Bonjean

Bu takımda kullanılan örgü işçiliği, parçaların esnekliği ve hareketine katkıda bulunuyor. Sudan Antik Kush Krallığı’ndaki kraliçelerin görüntülerinden esinlenen parçalar, kadınların gücüne vurgu yapıyor. Bu güçlü kadınlar, Roma İmparatoru Augustus'un ordularına karşı koyacak kadar ileri giden savaşçılardı.


NAPATA


Antik Mısır'ın anıtsal mimarisi, tapınakları ve piramitleri, günümüzde bile medeniyetleri etkilemeye devam etmektedir. Bu fikirden hareketle Messika, mimari çizgilerin gücünü geometrik şekiller ile birleştirdiği güçlü bir set sunuyor. Bu sette ince bir hacim ve madde oyunu gerçekleşiyor. Pırlanta işlemeli gövdedeki oniks parçalar, tapınak kapılarını çağrıştırıyor.


Napata Kolye - Toplam elmas ağırlığı: 8.70 karat

Napata Bilezik - Toplam elmas ağırlığı: 3.35Karat


RISING SOUL


Valérie Messika bu sette piramit sembolünü kullanarak Antik Mısır konseptine dikkat çekiyor. Manevi yükseliş ve ölümsüzlüğün sembolü olan piramit saf bir geometrik şekil olarak yorumlanıyor. Çok şekilli elmaslar dolgun bir görünüm sunarken beyaz altın süslemelerle cazibesini artırıyor.

Rising Soul Gerdanlık - Toplam elmas ağırlığı: 99.41 karat

Fotoğraf: Pierre Verez

COSMIC DANCE


Çok sayıda beyaz pırlanta ve sıcak sarı altından oluşan gerdanlık, Antik Mısır' da oldukça önemli bir sembol olan güneş ve yıldızların buluşmasını tasvir ediyor. Renk ve ışık efektlerinin kontrası kabul edilen bu set, mitolojide olduğu gibi gece ve gündüzün buluşmasını tasvir ediyor.

Cosmic Dance Gerdanlık - Toplam elmas ağırlığı: 22.95 karat

Fotoğraf: Pierre Verez


KALASIRIS


Mısır kültüründe saflığın sembolü olan beyaz keten kumaşları çağrıştıran bu set, maskülen özellikleri feminen ve modern çizgilerle cesurca yeniden yorumluyor. Markiz kesim pırlantaların ışıldadığı bu gerdanlık, Nil Nehri kıyılarının efsanevi sularında güneşin parıldayan yansımlarında sembolik bir yolculuğa davet ediyor.

Kalasiris Gerdanlık - Toplam elmas ağırlığı: 39.50 karat

Fotoğraf: Pierre Verez

Comments


bottom of page