top of page

Muhteşem Üçlü: Rasia, Vanessa ve Ralph Sason

Raisa, Vanessa ve Ralph Sason... Raisa ve Vanessa, kendi adlarını verdikleri markaları RaisaVanessa ile moda dünyasında, Ralph ise gastronomi alemindeki başarılarıyla dikkat çeken üç kardeş... Birlikte vakit geçirmeyi seven bu üçlüyle keyifli bir çekim yaptık.


Genellikle ikizlerin birbirine çok benzediği söylenir. Sizin farklı yönlerinizi soralım...


Raisa: Tek yumurta ikizi olduğumuz için çoğu insan bizi fiziksel olarak ayırmakta zorlanıyor. Ama karakter olarak farklıyız. Aslında en çok karar mekanizmalarımız açısından farklıyız diyebilirim.


Size tıpatıp benzeyen biriyle sürekli vakit geçirmek nasıl bir duygu?


Vanessa: İki kişi olmak iş hayatında kolaylık sağlasa da 24 saati beraber geçirdiğimiz için zaman zaman fikir ayrılıkları, çatışmalar da yaşıyoruz elbette. Sizinle aynı enerjiye sahip, her zaman size destek olan biriyle hayatı paylaşmanın mutluluğu ise anlatılamaz...


Bu yakın ilişkiniz çevrenizle ve en önemlisi Ralph ile olan ilişkinizi nasıl etkiliyor?


Raisa: İş tempomuz ne kadar yoğun olursa olsun mutlaka Ralph ile vakit geçiriyoruz. Vanessa: Her alanda ortak bir hayat yaşamaya o kadar alıştık ki galiba bazen Ralph hatta annemiz bile bizi tek kişi olarak görebiliyor.Ralph, ikiz ablalarla büyümek nasıl bir duygu?


Ralph: Raisa ve Vanessa’yla zaman geçirdiğinizde büyük bir enerji ve hareketin içinde sürüklenip gidiyorsunuz. Bu çok keyif verici bir his. Paylaşmayı seven, birlikte vakit geçirmekten keyif alan bir üçlü olduk ve bu beni çok mutlu ediyor. Hem kardeş hem de yakın arkadaş olmamız hepimiz için çok güzel ve değerli.


Ablalarından farklı bir yol çizerek gastronomi dünyasına atıldın. Gastronomi, özellikle pandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Bu süreci nasıl yönettin?


Ralph: Gastronomi benim için ilgi alanından işe dönüşen bir tutku oldu. Pandemi süreci, yeni projeler üretmek ve özellikle de “bio-farming” konusunda daha çok bilgi edinmek için eşsiz bir zaman oldu. Bu dönemi kendimi geliştirmek için kullanıp geçen vakti avantaja çevirmeye gayret gösterdim.

İkiz olmanızın koleksiyon yaratım süreçlerinde size avantaj sağladığını düşünüyor musunuz? Tasarımlara bakış açınız benzer mi, yoksa zıtlıklarınızdan mı besleniyorsunuz?


Raisa: İki kişi olmak işleri takip etmek açısından her zaman büyük bir kolaylık sağlıyor. İş bölümü ve denge kurma konusunda avantaj yarattığını söyleyebilirim. Vanessa: Tasarımsal açıdan birbirimizi doğru yönde sınırlandırdığımızı düşünüyoruz. Farklı bir fikri ya da konsepti iki ayrı düşünme biçimiyle yorumlayarak daha derinlemesine analiz edebiliyoruz. Ve sonunda ortaya daha detaylı düşünülmüş işler çıkarabiliyoruz. Bu anlamda da avantaj diyebilirim.


Sizce günümüzde insanların bir markayı sevip takip etmesinin sırrı ne? Markanızın cazibesini korumak için nelere dikkat ediyorsunuz?

Raisa: Yeni içerikler üretmek, markamıza sürekli yenilikler katmak durumundayız. Günümüzde büyük dünya markalarında dahi sezondan sezona bambaşka çizgiler görebiliyoruz. Yeniyi takip etmek ve sektörde hızlı olmak, en dikkat ettiğimiz unsurlar. Diğer türlü ışıltınızı yitirebilirsiniz. Tasarımda zamanlama da çok önemli elbette; işlerinizi zamanında sunmazsanız trendin dışında kalabilirsiniz.

Yaz koleksiyonunuzda nelerden ilham aldınız? Bu koleksiyondaki favori parçalarınız hangileri?


Vanessa: The Lake House koleksiyonumuzda, RaisaVanessa kadınını French Rivierası’na doğru yolculuğa çıkardık. Dünyayı gezen, sık seyahat eden bu kadının gündüzden geceye farklı styling’lerle kullanabileceği tasarımlar yaratmaya özen gösterdik. Açıkçası tasarladığımız her şeyi çok kıymetli buluyoruz, bu nedenle hepsi favorimiz.

Kişisel giyim tarzınız da koleksiyonlarınız gibi günümüz modasına göre evriliyor mu?


Raisa: Tabii, özellikle pandemi sürecinde modada yaşanan değişim günlük stilimize de yansıdı. Yeni sosyalleşme anlayışımıza göre tarzımızda da değişikliğe gittik. Günlük hayatımızda spor giyinmeyi tercih ediyoruz. Pandemi sürecinde ise bu stili zenginleştirip çeşitlendirdik.


PHOTOGRAPHY: MUSTAFA NURDOĞDU FOTOĞRAF ASİSTANI / PHOTOGRAPHY ASSISTANT: CENGİZHAN ERGUN HAIR STYLIST: EMRE ALTIN MAKEUP ARTIST: ŞEYMA ERİKÇİSPECIAL THANKS TO AMANRUYA.

LOOKS: RAISAVANESSA

Comments


bottom of page