top of page

Özgün Benliklerimize Sadık KalabilmekProfesyonel bir makyaj sanatçısı olarak, küçük anların kıymetini bilmeyi mesleğimin önemli bir parçası olarak görüyorum. Fakat kişisel olarak küçük anları kutlamanın benim için anlamını düşündüğümde aklıma yeni başlangıçlar, mutluluk ve umut geliyor. Kutlama zamanlarında hep elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım ve bunun daima küçük dokunuşlarla mümkün olduğuna inanıyorum. Mesela en sevdiğim kot pantolonumu giymek, saçlarımı basit bir at kuyruğuyla toplamak veya hatta gözlerime biraz sim sürmek bile iyi görünmemi ve hissetmemi sağlayabiliyor.

Çoğu insan (ve bilhassa kadın için) birtakım etkinlikler, bir “çaba” sarf etmiş gibi göründükleri, hakiki benliklerinden saptıkları durumlar oluyor genellikle. Ben, sebebi ne olursa olsun, kişinin daima benliğine ve özgün kişiliğine sadık kalması gerektiğine inanıyorum. Bu da herhangi bir stili - ne kadar trend olursa olsun - zorla taşımamak anlamına geliyor. Tek yapmanız gereken, sizi siz hissettiren şeyi bulmak.

Özel günler için en sık verdiğim tavsiye, güzel ve sağlıklı görünen bir cilde odaklanmanız. Bunu elde edebilmek için allık kullanmak şart. Benim allık tercihim pembemsi, hafif güneş kızarıklığı veren bir ton. Ardından gözler geliyor... Benim için unutulmaz bir stil, rimelle öne çıkarılmış kirpikler ve belki hafif parıltılı göz farı demek. Son dokunuş olarak da allığımla yakın tonda, hafif ıslak görünümlü bir ruj. Yeni başlangıçlara ve gelecek güzel her şeye kucak açarken daima en iyi hâlimizde hissetmeliyiz - en güzel zamanı geçirmemizin garanti olduğu hâlimizde.

コメント


bottom of page