top of page

Pirelli 2023 Açıklandı


Pirelli takvimi geri döndü. Pirelli'nin 2023 takviminin teması "İlham perisine aşk mektupları". Takvimin 49. sayısını Avustralyalı fotoğrafçı Emma Summerton çekti.

Takvimin basın etkinliğinin yapıldığı İtalyan şirketin Milano genel merkezinde Summerton, "ilham perisi' kelimesinin etimolojik kökenine geri dönmek ve edebiyata, bilime ve sanata katkılarından dolayı bana ilham veren kadınları canlandırmak istedim" dedi.

14 model bu stilize fotoğraflarda çeşitli "ilham perileri" olarak görülüyor.

Yaz boyunca New York ve Londra'da çekilen modeller, ormanlık alanlar, baykuşlar ve optik aynalar gibi gerçeküstü unsurlarla dolu arka planlara karşı fotoğraflandı.

Takvim için her yıl farklı bir fotoğrafçı seçiliyor. Daha önceki fotoğrafçılar arasında Annie Leibovitz ve Richard Avedon gibi isimleri sayabiliriz.

Summerton, takvim ilk kez 1960'larda İtalyan lastik şirketi tarafından piyasaya sürüldüğünden beri takvim kampanyasını çeken beşinci kadın fotoğraf sanatçısı.

Ondan önce Pirelli, 1972'de Sarah Moon, 1989'da Joyce Tenneson, 2007'de Inez Van Lamsweerde (Vinoodh Matadin ile birlikte) ve 2000 ve 2016'da Leibovitz'le çalışmıştı.Comments


bottom of page