top of page

Sadeliğin Gücü: Nobu Istanbul

Renklerin, aromaların ve dokuların ötesinde gelişen gastronomi algısıyla şehrin gözdesi olarak konumlanan Nobu Istanbul, Boğaz’ın simgesi haline gelen lokasyonu, özgün dekorasyonu ve Japon mutfağına uzanan zengin menüsüyle misafirlerini hayata ilham olan lezzetlerle buluşturuyor.
Michelin Rehberi ve Gault & Millau Türkiye Rehberi’nde yer alan Nobu Istanbul, iki ayrı katta 80 kişilik terası ve toplam 200 kişilik kapasitesiyle, misafirlerine unutulmaz anlar yaşatıyor. The Ritz-Carlton, Istanbul konumunda panoramik İstanbul manzarasına karşı hizmet veren Nobu Istanbul, Kurumsal Şefi Hervé Courtot ve Şef Joshua Treacy tarafından özenle hazırlanan zengin menüsüyle ikonik bir deneyim alanı sunuyor.

Lokal ürünlerin benzersiz etkisi

Nobu menüsü, global klasiklerin yanı sıra Kurumsal Şefi Hervé Courtot tarafından hazırlanan, mevsimlik taze ürünlerin kullanıldığı ve lokal detaylarla harmanlanmış yeni tatlarıyla uyum yakalayan bir kompozisyon oluşturuyor. Omakase menüleri ile bir imza haline gelen Nobu; ,Yellowtail Jalapeno, New Style Sashimi, Black Cod Miso, Rock Shrimp Tempura gibi lezzetleriyle Nobu kültürünün kapılarını müdavimlerine açıyor. Balık ve et seçenekleriyle her damağa hitap eden Nobu Taco’nun yanı sıra nefis tatlılar da menüye eşlik ediyor.


Deneyimle bağlantı: Dekorasyon, müzik ve aydınlatma

Her bir detayın üzerinde incelikle çalışılan Nobu Istanbul, iç dekorasyonuyla da misafirlerini büyülüyor. Mimar Sévèrine Tatangelo tarafından hazırlanan ve Boğaz’ın turkuaz, yeşil tonlarına atıfta bulunan restoran, manzarasıyla İstanbul’un tüm renklerini görme imkanı sunuyor. İç dekorasyonunda akustiğin ve ışıkların arasındaki mesafelerin dahi özel olarak hesaplandığı Nobu Istanbul, Japon geleneklerinin şehrin kültürüyle harmanlandığı modern bir vizyon yansıtıyor. New York’tan dünyaya yayılan efsanevi Nobu Restaurant; uzak doğu lezzetleri, DJ performansları, atmosferi ile misafirlerini eşsiz bir hizmetle buluşturuyor.Tokyo Haftası

İstanbul’un yeme-içme portföyüne yeni bir soluk getiren Nobu Istanbul, yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Türkiye ve Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin yıldönümü tesisinin 100. Yılına özel Nobu Tokyo’nun sıra dışı lezzetlerden oluşan omakase menüsü, İstanbul’da servis edilecek. Nobu Asya-Pasifik Bölge Direktörü Baku Kobayashi'nin de katılımıyla düzenlenecek Tokyo haftasına özel Suşi Şefi Masami Ouchi ve Nobu Tokyo Kurumsal Şefi Shuichi Yamaguchi Türkiye şefleriyle birlikte Nobu Istanbul’un mutfağında birlikte çalışacak. Japon mutfağına özel reçetelerin, Nobu Tokyo standartlarında sunulacağı özgün menü, 24-28 Nisan tarihleri arasında deneyimlenebilecek.


Nobu İstanbul’a rezervasyon yapmak için ist.reservations@noburestaurants.com veya +90 212 334 30 34 numaralı telefon üzerinden ulaşılabilir.


Comments


bottom of page