top of page

SkinCeuticals İle Cilt Bakımı

Cilt problemleri konusunda 38 yıllık deneyime sahip olan Dermatolog Prof. Dr.

Sheldon Pinnell’in kurduğu SkinCeuticals, klinik çalışmalarla bilimsel ve profesyonel

çözümler sunuyor. SkinCeuticals’ın en önemli ürün grubu olan antioksidan, markanın temelini de oluşturuyor. Antioksidan serumlar, saf C vitaminiyle birlikte E vitamini, Phloretin, Silymarin ve Ferulik Asit gibi birden çok antioksidan ile sinerjik bir etkiyle markanın fark yaratan en önemli bakım ürünleri.


SkinCeuticals Eğitim Yöneticisi Yeşim Karabuda ise cildimizi nemsizlik ve kırışıklıklara karşı korumak adına üç adımda uygulanan bakım rutinini şu şekilde sıralıyor:


1) SkinCeuticals olarak bakımın ilk adımını saf C vitaminli antioksidanlar oluşturuyor. Cildimizin ihtiyacına yönelik bir antioksidan ile güne başlayabiliriz. C E Ferulic, Saf C Vitamini, Saf E Vitamini ve Ferlulik Asit ile antioksidan sinerjisi cildi çevresel faktörlere karşı güçlendirirken, çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
2) Cildimizin daha nemli, dolgun ve pürüzsüz olması için H.A. Intensifier serum kullanabiliriz. H.A. Intensifier, içerdiği Mor Pirinç, Proxylane ve 3 farklı Hyaluronik Asit molekülü ile, cildin kendi hyaluronik asit seviyesini artırırken, nem seviyesini de destekler.3) Triple Lipid Restore 2:4:2 bakım rutinimize ekleyebiliriz. İçerdiği seramid, doğal kolesterol ve temel yağ asitleri ile cildi besler, nemlendirir ve onarımı destekler ve yaşlanma karşıtı etki sağlar.


Son olarak güneş koruyucuları bakımımızın olmazsa olmazı. Cildi UVA/UVB ve çevresel faktörlere karşı korurken aynı zamanda nemlendiren Ultra Facial Defense SPF 50 ile temel bakım rutini oluşturulabilir.
Comentários


bottom of page