top of page

Yalıkavak'ın Yeni Gözdesi: Birdcage 33Bodrum’daki buluşma noktası Birdcage 33, özel tasarım odaları ve Akdeniz füzyon mutfağı sunan restoranıyla dört mevsim ulaşılabilir; doğa ile iç içe bir yaşam alanı sunuyor. Benzersiz Yalıkavak manzarasıyla, eğlenceli ve dinlendirici bir kaçış noktası olan Birdcage 33, beraber nefes alınabilecek, Bodrum’un özlenen ruhunu yaşatacak bir buluşma yeri. Yalnızca 11 adet odası bulunan mekan, bahçe, teras, deniz manzarası özellikleriyle, misafirlerin her türlü konforu düşünülerek dizayn ve dekore edilmiş. Akdeniz’in sıcak temalarını barındıran sıcak renklerle dekore edilmiş restoran ve lounge alanı ile misafirleri için özel etkinlikler ve Executive Şef’i Umut Ünleyen’in özel ‘Chef’s Table’ akşamları ve sahne sürprizleri ile keyifli bir ortam sunuyor.Müzik ve Yemeği Buluşturan “Chef’s Table”

Birdcage 33’ün yemek ve müziği masada birleştiren şefi Umut Ünleyen, menüleriyle doğup büyüdüğü Ege ve Akdeniz bölgesine saygı duruşunda bulunuyor. “Yemek bazen bir pazar tezgahında bazen de vahşi bir denizin altında başlar. Önemli olan ürüne bakıp ona saygı göstermeyi bilmek,” diyen şef, piyano çalmaya küçük yaşlarda başlamış. Müzik kariyerine önemli caz sahnelerinde devam ederken, İstanbul Culinary Institute’te mutfak eğitimini tamamlıyor. Daha sonrasında mutfakla müziği nasıl birleştirebileceğinin arayışına giren Ünleyen’in Chef’s Table konsepti bu şekilde hayat buluyor. Şef, gelen misafirlerine yemek masasında bir sahne deneyimi yaşatıyor.

Dekorasyon ve Mimari

Birdcage 33, Kuş Vadisi lokasyonunda doğayla bütünleşen Akdenizli bir mimariye sahip. Mimar Ahmet Alataş, yaşam alanlarını doğaya saygılı ve iç içe kurgulamak konusunda ortaya koyduğu bakış açısıyla, Yalıkavak’ta Birdcage 33’ün yeşil havzası için farklı ve özel tasarımlı bir yapı hayata geçiriyor. Birdcage 33’e yuva hissini veren Deniz Galip Studio ise, modern mimari yapıya Akdeniz sıcaklığı katan yalın, konforlu ve sıcak bir ortam yaratıyor. Birdcage 33, 60’lı yılların Bodrumu’ndan ve Slim Aarons’un o yılları anlatan fotoğraflarından ilham alan dekorasyonla Bodrum ruhunu yakalıyor.


Birdcage 33 isminin ilhamını klasikleşen “Birdcage” filminden alan aile, dostların, arkadaşların, benzer şeylerden ilham alan insanların ruhunu besleyebileceği, nefes alabileceği bir yaşam alanı yaratmayı hedefliyor. Sanat, müzik, sinema ve gastronomi üzerine etkinliklerin de düzenleneceği Birdcage 33, klasik bir filmi izlerken gülmenin, tanıdık notalara beraber eşlik etmenin, sofraları paylaşmanın yeni adresi olmayı amaçlıyor.

Comments


bottom of page